Историја

РАСПОРЕД ИСПИТА
Септембарски испитни рок
(редовни + продужени)

Одлука о испитном року

  • пријава испита: од 03. до 11.09. 2018.
  • уплата најкасније до: 09.09. 2018.
  • провера услова и приговори: 12.09. 2018.
  • испити: од 17.09. до 26.09. 2018.

Одлука о продужењу испитног рока

  • папирна пријава испита: до 27.09.2018. (до 12:00 или до 14:00 у зависности од радног времена секретара одељења)
  • жута пријава за прво и друго пријављивање испита
  • розе пријава за треће и свако наредно пријављивање испита
  • испити ће се одржавати: од 26. до 30.09.2018.




Прва година
Увод у историјске студије
24.09. у 8 каб. 656

Историјска географија
24.09. у 10 уч. 510 28. 09. у 10 уч. 510

Историја старе Грчке и Старог истока
20.09. у 9 СО3 28. 09. у 9 СО3

Римска историја
Распоред ће бити објављен 17.09. на сајту Факултета Стара зграда

Општа историја раног средњег века
19.09. у 10 уч. 510 28. 09. у 10.30 уч. 510

Историја српског народа у средњем веку 1
17.09. у 9 уч. 408 27. 09. у 9 уч. 408



Друга година
Историја српског народа у средњем веку 2
24.09. у 10 уч. 513 26. 09. у 10 уч. 513

Историја Византије (прозивка)
19.09. у 10 Семинар за Византологију 26. 09. у 11 Семинар за Византологију

Византијска цивилизација
25.09. у 11 Семинар за Визнтологију 26. 09. у 11 Семинар за Визнтологију

Општа историја позног средњег века
20.09. у 10 уч. 510 27. 09. у 9 уч. 510

Историја српског народа у позном средњем веку
24.09. у 10 уч. 513 26. 09. у 10 уч. 513

Рана модерна историја - доц. др Харис Дајч
25.09. у 10 уч. 510 26. 09. у 9 уч. 408

Историја српског народа (16-18. век)
20.09. у 14 каб.560



Друга година - стари језик
Старословенски језик 1- колоквијум
18.09. у 11 уч. 510 26. 09. у 11 уч. 510

Старословенски језик 1 - испит
20.09. у 10 каб. 567 26. 09. у 13 каб. 567



Трећа година
Ваневропски свет у савременом добу
17.09. у 12 каб. 563

Старословенски језик 2 - колоквијум
18.09. у 12 уч. 510 26. 09. у 11 уч. 510

Старословенски језик 2
21.09. у 11 каб. 567 26. 09. у 15 каб. 567

Општа историја 19. века
26.09. у 09:30 каб. 564

Историја српског народа у 19. и почетком 20. века
25.09. у 10 уч. 512 28. 09. у 10 уч. 512

Савремена историја Европе колоквијум
17.09. у 10 каб. 563

Историја Југославије и сви предмети са модула Савремена историја усмерење Историја Југославије
26.09. у 10 уч. 512 27. 09. у 10 уч. 512



Трећа година - за уписане 2003. и 2004.
Општа историја новог века I - проф. др Никола Самарџић
26. 09. у 9 уч. 408



Четврта година - за уписане почев од 2005. (наведени су термини полагања испита само из предмета које је слушало најмање четворо студената)
Фашизам, нацизам и окупациони системи
24.09. у 11 каб. 562

Помоћне историјске науке
20.09. у 10 уч. 510 27. 09. у 9 уч. 510

Друштвена историја Русије/Источне Европе у 20. веку
25.09. у 09:30 каб. 563

Жена у Византији (од 7. до 15. века)
25.09. у 11 Семинар за византологију

Ремек-дела византијске историографије: "Алексијада" Ане Комнин
25.09. у 11 Семинар за Византологију

Културна историја средњег века 500-1000
20.09. у 10 уч. 510 27. 09. у 9 уч. 510

Културна историја средњег века 1000-1500
20.09. у 10 уч. 510 27. 09. у 9 уч. 510

Методика наставе историје
19.09. у 12 каб.565 27. 09. у 9:30 каб. 565

Пропаганда у 20. веку
26.09. у 10:30 каб. 666 27. 09. у 11 каб. 666

Амерички 20. век
26.09. у 11:30 каб. 666 27. 09. у 11 каб. 666



Термини полагања испита из предмета са друге, треће и четврте године студија за студенте који студирају по наставним плановима закључно са 2002. годином:
Национална историја нови век
28. 09. у 14 уч. 512



Предмети за образовање наставника (основне и мастер)
Методе и технике наставног рада (мастер)
27. 09. у 9:30 каб. 565

Методика праћења и оцењивања наставног рада (мастер)
27. 09. у 9:30 каб. 565
↑↑↑