Вести за све студенте

2021

Рок за предају молби за умањење школарине се помера за 15. новембaр. Молбе се могу предати у архиви Факултета.

2021

Студенти који су у првом и другом уписном року уписали мастер академске студије, као и студенти који су у првом уписном року уписали докторске академске студије, своје индексе могу преузети у канцеларији 1, сваког радног дана од 12:00 до 14:00.

2021

Пријава слушања и полагања за студенте мастер и докторских студија електронским путем почиње 01. новембра а завршава се 07.новембра.

Молимо уписане студенте да се одмах након уписа јаве мејлом на адресу - rdc@f.bg.ac.rs и да обавезно наведу број са налепнице која се налази на унутрашњој страни задње корице индекса, (због активирања е-индекса). Отворен електронски индекс је предуслов за пријаву комбинације за слушање и полагање.

Саветујемо студентима да увек попуне више комбинација како би избегли одбацивање једине попуњене комбинације. Одобрене комбинације ће бити видљиве у електронским индексима 10.11.

Уколико будете имали рекламације на одобрене комбинације испита, можете се обратити вашим секретарима одељења од 11.-18. новембра.

2021

Међународни тим истраживача, међу којима је један од водећих аутора Предраг Радовић, асистент на Одељењу за археологију Филозофског факултета у Београду, именовао је нову врсту фосилног човека – Homo bodoensis! Ова врста је живела у Африци током средњег плеистоцена, пре око пола милиона година, и била је директни предак модерног човека.

Рад је јуче објављен у престижном часопису Evolutionary Anthropology, а вест преносе водећи светски медији и научни портали.

Целовито саопштење се може видети у прилогу вести, а научни чланак је слободан за преузимање на следећем линку:

Честитке колеги Предрагу Радовићу на великом успеху и важном доприносу разумевању људске еволуције!

Драге колегинице и колеге,

После периода затишја и одмора, наставља са радом Развојно-образовни клуб (РОК)! Позивамо вас да се укључите у први онлајн клупски састанак, који ће се одржати у четвртак, 28. октобра, с почетком у 13:00ч. Тема састанка је „Образовање – ко, шта, како, где, зашто”.

Шта је РОК? РОК је покренут са жељом да и мимо наставе имамо место за размену мишљења о процесима развоја и образовања, за дељење сазнања о савременим токовима у развојној/педагошкој психологији и сродним дисциплинама, те за планирање сарадње у текућим или предстојећим пројектима и истраживањима у овој области. Клуб је отворен за студенте психологије свих година и нивоа студија, као и за студенте, истраживаче, практичаре и универзитетске наставнике који се интересују за теме из области развојне психологије и психологије образовања.

Ко су наше саговорнице? Овог пута разговараћемо на тему „Образовање – ко, шта, како, где, зашто”, а саговорнице ће нам бити:

Јелена Јоксимовић, координаторка образовних програма у Центру за промоцију науке, координаторка Schoolartcity пројекта у Шкограду, психолошкиња, и

Мирјана Утвић, координаторка Мејкерс спејса, пројекта Re:play у Шкограду, архитектица

О чему ћемо разговарати? Наше саговорнице ће нам представити пројекте Мејкерс спејс и Шкоград који учење виде као активност појединца и заједнице. Разговараћемо о томе где и како се може одвијати образовање, ко у њему може учествовати, и чему образовање може тежити.

Како се укључити у разговор?
Кликните на следећи линк
Meeting ID 882 9929 6393
Passcode: ROK

Добродошли!
Наставници и сарадници Семинара за развојну и педагошку психологију

2021

Одлука декана Факултета на жалбе се налази у прилогу вести.

2021

Студенти којима су молбе усвојене треба да се јаве секретарима својих одељења како би пријавили испите које желе да полажу у додатном року.

У прилогу се налази списак студената чије молбе нису прихваћене. Предате молбе свих осталих студената јесу прихваћене.

2021

Студенти који желе да поднесу молбу за умањење школарине моћи ће то да ураде у периоду од 25.10 до 08.11, у просторији архива факултета, радним данима од 11 до 14 часова.

Поред молбе у форми кратке биографије, потребно је приложити попуњени образац за умањење школарине, индекс, просек примања по члану домаћинства и било који додатни документ који би говорио у прилог самој молби (извод из катастра о имовинском стању, релевантна медицинска документација итд.)

2021

Рок за пријаву испита у октобарском апсолвентском року се због техничких проблема продужава до 24.10.2021. године. Термин за рекламације је 25.10. од 12 до 14 часова.

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53