2017

Институт за етнологију и антропологију, уз финансијску подршку Аустријског културног форума Београд, има задовољство да Вас позове на предавање у оквиру Антрополошке агоре. У четвртак 4. маја, у 13.00 у сали 508, проф. др Гордана Илић Марковић, са Одсека за славистику Универзитета у Бечу, одржаће предавање: “У вртлогу лингвицизама - чињенице и предрасуде о језичком изразу миграната из Србије у Аустрији”.

Уводна реч проф. др Драгана Антонијевић

Апстракт предавања налази се у прилогу вести.

2017

Лабораторија за експерименталну психологију вас позива на трибину са темом „Ефекти транскранијалне неуромодулације фронто-паријеталне функционалне мреже на когнитивне функције“, о којој ће говорити Марко Живановић (Одељење за психологију, Филозофски факултет, Универзитет у Београду).

Трибина ће се одржати у четвртак 27. априла у 15 часова, у просторијама Лабораторије за експерименталну психологију на Филозофском факултету у Београду (сутерен Факултета).

У прилогу се можете детаљније информисати о садржају трибине.

2017

У среду, 26. априла са почетком у 10 часова, у општини Стари град организоваће се Дан отворених врата где ће седам факултета Универзитета у Београду представити своје програме будућим студентима.

Програм догађаја се налази у прилогу.

2017

Драге/и љубитељке и љубитељи документарног филма,

Позивамо Вас да дођете на пројекцију филма „Босански Hoffenheim“, младог документаристе Јасенка Корјенића у среду 26. априла у 20:15 у Амфитеатру Филозофског факултета.

Трајање филма: 47 мин
Продукција: Al Jazeera Balkans

Синопис филма:

У малом месту Добој код Какња географски у срцу Босне и Херцеговине од 1959. године постоји фудбалски клуб који су мештани назвали ФК Младост. Деценијама су као место и као клуб живели у анонимности, Младост је наступала у најнижим фудбалским лигама. Данас се то све променило и сада клуб наступа у највишем рангу у Премијер лиги БиХ, те на свом терену дочекује велике и славне клубове попут Сарајева и Жељезничара. Клуб је у своје руке преузео Менсур Мушија, локални фармацеутски бизнисмен, који своје доживљаје са европских стадиона жели да гради у малом месту које броји око 3 хиљаде становника, тако што скупа са осталим спонзорима улаже у играчки кадар и инфраструктуру. Али, да се све ипак не може купити новцем сведочи и погодак Хариса Дилавера у судијској надокнади који клуб уводи у Премијер лигу и исписује историју какву ни локални мештани нису могли замислити.

Након пројекције, уследиће дискусија са аутором филма, Јасенком Корјенићем

2017

Обавештавају се заинтересовани да ће се у четвртак, 27. априла, на Одељењу за класичне науке одржати предавање Грчки хороскопи из Оксиринха.

Предавач: доц. др Орсат Лигорио.

Време: 16:30-17:30.

Место: Читаоница Oдељења за класичне науке.

2017

У прилогу је позив на предавање проф. др Лезли Склера, које ће се одржати у петак 28.04.2017. године у 12:00, у свечаној сали „Драгослав Срејовић“.

2017

Центар за теорију историје Филозофског факултета позива на предавање Житије као историјски извор? (Књижевност и историографија) које ће одржати проф. др Ирена Шпадијер (Филолошки факултет, Београд) у четвртак, 27. априла, у 17 часова, у учионици 408.

2017

Волонтери Филозофског факултета вас позивају да данас дођете на последњу акцију добровољног давања крви у овој години и да дате крв и тиме помогнете многима којима је то преко потребно. Акција ће се одржати у свечаној сали „Драгослав Срејовић“ (108) од 11 до 17 часова.

2017

У складу са Правилником о студентском вредновању наставе и педагошког рада наставника Филозофског факултета и са Правилником о студентском вредновању педагошког рада наставника и сарадника Универзитета у Београду, студентско вредновање педагошког рада наставника и сарадника за пролећни семестар академске 2016/2017. године биће спроведено у периоду од 15.05. до 26.05.2017. године.

Мирјана Адамовић, с.р.

Председница Комисије