Феб

У оквиру ТЕМПУС пројекта „Fostering University Support Services and Procedures for Full Participation in the European Higher Education Area - FUSE“ креиран је курс енглеског језика (ниво средњи I).

Центар за континуирану едукацију Универзитета у Београду по одлуци Сената Универзитета у Београду наставиће са реализацијом овог курса. У реализацији програма учествоваће предавачи са Филолошког факултета Универзитета у Београду.

Планирано је да полазници курса буду административни службеници факултета Универзитета који су тренутно ангажовани, или ће бити задужени за рад са страним студентима, као и сами студенти.

Курс ће почети 01. марта 2019. год и одржаваће се у Сали у поткровљу Ректората Универзитета у Београду. Курс траје 10 недеља. Настава ће се одвијати два до три пута недељно у периоду од 14 - 16 часова (могућ договор око термина одржавања курса).

Више информација о курсу прочитајте у прилогу.

Феб

Професор Глен Мост (Glenn Most, SNS Pisa / University of Chicago) одржаће предавање под насловом

Weeping Heraclitus and Laughing Democritus

у петак, 1. марта, у 13:30 часова у свечаној сали "Драгослав Срејовић"

Феб

Радионица „Недеља америчке културе и друштва” одржаће се од 11. до 16. марта у организацији Центра за Америчке студије на Филозофском факултету у Београду. Предавања у оквиру овогодишње радионице одржаће професори Филозофског факултета, који се на различите начине баве проучавањем америчке историје, културе и друштва, уз гостујућег предавача из Амбасаде САД. Предавање и активности у оквиру „Недеља америчке културе и друштва” имају за циљ да полазнике упознају са различитим феноменима и појавама из домена америчке историје, културе и друштва. Током радионице предвиђени су посета Америчком кутку и обилазак Београда у трагању за америчким културним наслеђем. Ова радионица намењена је студентима завршне гoдине основних студија и студентима мастер и докторских студија Филозофског факултета, заинтересованим за културну и друштвену историју Америке и за америчке студије.
Пријаву за радионицу (у прилогу), уз биографију и мотивационо писмо, потребно је послати до 28. фебруара 2019. године на

rvucetic@gmail.com

Феб

Амбасада Француске у Србији, обавестила је Универзитет у Београду о посети министарке за европске послове у Влади Француске, г-ђе Натали Лоазо, Републици Србији. У оквиру посете предвиђено је да министарка 25. фебруара 2019. године посети Универзитет у Београду. Приликом посете Универзитету у Београду министарка Лоазо ће организовати сусрет са студентима Универзитета у Београду на тему „Какву Европу желимо сутра?“. Сусрет ће бити одржан у Свечаној сали Ректората Универзитета у Београду, Студентски трг 1, 2. спрат. Молимо заинтересоване студенте да се за учешће пријаве мејлом на

nadine.umbreht@institutfrancais.rs

или телефоном на 011 302 36 85.

Феб

Расписује се Конкурс за доделу „Награде Веселина Лучића” за 2019. годину, за најбоље научно остварење наставника и сарадника на Универзитету у Београду, објављено у 2018. години.
Конкурс за доделу Награде Веселина Лучића за најбоље научно и књижевно дело објављено у 2018.г, биће објављен и у дневном листу Политика 20.02.2019. године (београдско издање).

Више о условима конкурса можете погледати у прилогу.

Ф