2017

Са жељом да се подстакну студенти свих нивоа студија на критичко проматрање односа археологије и природних наука, овогодишње издање конференције „Српска археологија између теорије и чињеница V – Археологија између артефаката и екофаката“ предвиђа излагање студентских постера. Позив за пријаву постера је доступан у прилогу.

2017

Позивамо заинтересоване да се пријаве за учешће на конференцији „Српска археологија између теорије и чињеница V – Археологија између артефаката и екофаката“, која ће се одржати 1. априла 2017. године на Филозофском факултету Универзитета у Београду.

Више информација можете пронаћи у прилогу.

2017

Центар за биоетичке студије организује двомесечни семинар „Едитовање гена“. Биће одржано по једно предавање сваке седмице, током марта и априла 2017. године. Семинар ће отпочети уводом у научне аспекте и начин функционисања основних техника едитовања гена (са акцентом на ЦРИСПР). Након тога ће се разматрати етички аспекти употребе ових технологија. Такође, биће речи о потенцијалним опасностима ових технологија за друштво, економију, као и о психолошким факторима на које би ове технике могле да имају утицај. Разматраће се и теме као што су ксенотрансплатација, ГМО храна и биотехнологија патогена, па ће се у оквиру семинара покренути и питање да ли је природно нужно и здравија опција.

Семинар ће бити одржан на енглеском језику. На семинар су позвани сви заинтересовани студенти основних, мастер и докторских студија и заинтересовани професионалци. Број места је ограничен. Рок за пријаву је 5. март 2017. На семинар се можете пријавити путем мејла: konkurscbs@gmail.com

Предавачи на семинару су:
Урсула Бартечо – студенткиња мастер студија биотехнологије
Јелена Димитријевић – докторанткиња филозофије
Данило Полић – студент мастер студија филозофије

2017

Упис постапсолвената у пролећни семестар школске 2016/2017. године обавиће се од 20.02. до 24.02.2017. године.

Приликом уписа студенти подносе:
- индекс
- уплатницу са износом од 4.950,00 динара на жиро рачун Факултета 840-1614666-19 са позивом на број 97 50113.

Продеканка за наставу
Доц. др Исидора Јарић

2017

Упис летњег семестра апсолвентског стажа на старим, магистарским студијама за школску 2016/17. годину обавиће се 13. и 14. фебруара 2017. године, Студентска служба, врата 1, од 12 до 15 часова.

За упис је потребно:
- индекс
- семестрални лист
- уплатница у износу од 12.100,00 динара (за један семестар) на жиро-рачун Филозофског факултета бр. 840-1614666-19 са позивом на број 97 83102

2017

Од 13. до 28. фебруара 2017. године обавиће се упис у наредну годину студирања за студенте докторских студија. Све информације о упису можете пронаћи на http://www.f.bg.ac.rs/studenti/upis

2017

Зимска радионица „Јеврејска уметност и традиција“, коју организује Одељење за историју уметности и Центар за студије јеврејске уметности и културе на Филозофском факултету у Београду, одржаће се десету годину заредом од 06. до 11. марта 2017. године. Циклусе предавања у оквиру овогодишње јубиларне радионице одржаће гостујући професори и њени утемељивачи, проф. др Мирјам Рајнер са Универзитета Бар-Илан у Израелу, проф. др Рудолф Клајн са Универзитета Сент Иштван у Будимпешти, и проф. др Елиезер Папо са Универзитета Бен Гурион дел Негев у Израелу. Поред истакнутих страних стручњака, у оквиру радионице предавања ће држати професори Одељења за историју уметности као и рабин Исак Асијел, гостујући предавач од почетака овог академског програма.

Зимска радионица намењена је студентима хуманистичких и друштвених наука београдског универзитета, заинтересованим за културну историју јеврејског народа, са нарочитим освртом на визуелну културу, књижевност и религију Јевреја. Курсеви и појединачна предавања имају за циљ да полазнике упознају са различитим феноменима и концептима из домена јеврејске уметности и традиције. У оквиру радионице предвиђена је посета богослужењу у београдској синогоги Сукат Шалом, обилазак Јеврејског историјског музеја као и стручно вођење кроз простор некадашњег логора Старо сајмиште.

Пријаве за радионицу отворене су до 05. марта 2017. године.

Више информација можете пронаћи у рубрици Међународна сарадња - Радионице, конференције, летње школе (www.f.bg.ac.rs/medjunarodna_saradnja/radionice)

Јан

2017

Позив за учешће на једнодневној студентској пракси "Новија архитектура Београда" налази се у прилогу.

Јан

2017

Пријаве за радионицу отворене су до 05. марта 2017. године.

Дец

2016

Конкурс за доделу „Награде Задужбине Ђоке Влајковића“ за најбољи научни рад младих научних радника Универзитета у Београду налази се у прилогу.

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12