2020

Текст Одлуке се налази у прилогу вести.

2020

Лабораторија за експерименталну психологију Вас позива на трибину са темом ,,Светлина: просторни и временски домен", о којој ће говорити Сунчица Здравковић (Одсек за психологију, Филозофски факултет, Универзитет у Новом Саду; Лабораторија за експерименталну психологију, Филозофски факултет, Универзитет у Новом Саду; Лабораторија за експерименталну психологију, Филозофски факултет, Универзитет у Новом Саду)

Трибина ће се одржати у четвртак, 21. маја у 18 часова преко апликације зоом, на следећем линку

2020

Наставници су одговорни за распоред студената у учионицама у току испита.

Епидемиолошке мере којих морају да се придржавају студенти, наставници и остали запослени на факултету су ношење маски, рукавица и обезбеђена удаљеност између особа од најмање 2 метра у свим правцима.

На усмени испит долазе само пријављени студенти (нема слушања испита).

Секретарима се препоручује да прво заказују термине испита на предметима који су се одржавали у пролећном семестру.

Наставници који очекују да ће се можда пријавити већи број студената од броја који омогућава заказана учионица, требало би да резевишу резервни термин, уз паузу од 30 минута између термина.

Рад библиотека је регулисан посебним упутством које се налази на сајту факултета. У прилогу се налази упутство за рад библиотека у ванредним околностима.

Београд, 18. 05. 2020.
Управа Филозофског факултета

2020

У циљу подстицања бољег успеха на студијама, развијања интересовања за научно-истраживачки и стручни рад студената, подстицања креативног и критичког мишљења, студентима основних академских студија, односно интегрисаних академских студија, Универзитет у Београду сваке године додељује награду за најбољи научно-истраживачки и стручни рад студената из сваке групације факултета, израђен у претходној календарској години.
Писмени, дипломски, семинарски и други студентски радови који представљају наставну обавезу, не могу се подносити на конкурс.
Награђени радови се штампају у посебном зборнику, чији је уредник проректор за науку и објављују се на интернет страници Универзитета.
Радови се достављају непотписани, са шифром и кратком стручном оценом факултета. Радови се достављају ОБАВЕЗНО и у електронској форми.
У прилогу сваког рада доставља се запечаћена коверта на којој је назначена шифра рада, а у којој су подаци о аутору рада и то: име и презиме, година студија, студијски програм, контакт адреса и телефон.
Рок за пријаву је продужен до 15. јуна.

2020

У прилогу се налази упутство настало из препорука библиотечке комисије факултета за рад библиотека у ванредним околностима.

2020

У прилогу се налазе одлуке Савета Филозофског факултета са седнице одржане 15.05.2020. године

Поштоване колегинице и колеге,

Електронска евалуција за студенте је отворена од 16.05. до 24.05. 2020. године.

Студенти свих нивоа студија имају прилику да оцене наставнике и сараднике из предмета које су слушали. За факултет је то важна повратна информација, а за студенте прилика да кажу шта мисле. Анкета је анонимна и добровољна. Само попуњавање анкете не траје више од пола минута. Пријава испита или било која друга студентска активност није условљена ни на који начин попуњавањем анкете.

Током девет дана, колико ће бити отворена ова опција у е-индексима, пронађите мало времена и на тај начин дајте свој допринос унапређењу рада на Факултету.

Срдачан поздрав,

Комисија за обезбеђивање квалитета и самовредновање

2020

Лабораторија за експерименталну психологију Вас позива на трибину са темом ,,Зашто Платон мисли да човек има три ,,дела" душе?“, о којој ће говорити Ирина Деретић (Одељење за филозофију, Филозофски факултет, Универзитет у Београду) Трибина ће се одржати у четвртак, 14. маја у 18 часова преко апликације зоом, на следећем линку

2020

Информације везане за упис особа са инвалидитетом у прву и наредне године основних и интегрисаних академских студија се налазе у прилогу вести.

2020

Текст Одлуке о одржавању XIII редовне седнице Изборног и Наставно – научног већа електронским путем се налази у прилогу вести.

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46