2017

У складу са Правилником о oбезбеђивању квалитета и самовредновању на Филозофском факултету спроводи се истраживање о квалитету и условима студирања у коме учествују сви студенти. Ваше мишљење о укупном досадашњем искуству током студија (са наставним, ненаставним особљем, условима рада и слично) нам је од великог значаја, а резултати анкете биће искоришћени у унапређењу студија. Анкета је у потпуности анонимна и биће спроведена у електронској форми у периоду од 15.05. до 30.05.2017. године.

2017

Лабораторија за експерименталну психологију вас позива на трибину са темом „Connectivity in the Mental Lexicon: Some Implications for Morphological Theory and Typology“, о којој ће говорити Andrea D. Sims (The Ohio State University, USA).

Трибина ће се одржати у четвртак 13. априла у 15 часова, у просторијама Лабораторије за експерименталну психологију на Филозофском факултету у Београду (сутерен Факултета).

У прилогу се можете детаљније информисати о садржају трибине.

2017

Трибина: Историјска позадина филма „Монтевидео“ у организацији Клуба студената историје „Острогорски“ одржаће се 12. априла у 20 часова у амфитеатру „Георгије Острогорски“. Гости на трибини ће бити глумац и редитељ Драган Бјелогрлић и проф. др Радина Вучетић.

2017

Обавештавамо вас да Институт за педагогију и андрагогију Филозофског факултета Универзитета у Београду реализује програме стручног усавршавања у подручју образовања одраслих за извођаче програма образовања одраслих. Информације о програмима можете пронаћи у прилогу.

2017

Обавештење о пријави испита у априлском апсолвентском испитном року у школској 2016/2017. години налази се у прилогу.

2017

XIX Светски фестивал омладине и студената одржаће се од 14. до 22. октобра 2017. године у Руској Федерацији (Москва/Сочи) уз подршку Уједињених нација и државе домаћина и окупиће преко 20.000 младих из око 150 земаља света.

Званична промоција Фестивала одржаће се у четвртак 13. априла са почетком од 20.15 часова на Филозофском факултету у Београду (учионица бр. 101 на I спрату).

На промоцији ће говорити:
проф. Антонела Бијелић, члан Националног комитета за припрему делегације из Србије
Антон Граблин, члан Националног комитета за припрему делегације из Србије
мр Јевгеније Дјомин, шеф Oдељења за питања културе, спорта и омладине Руског дома у Београду

Званични сајт фестивала: http://russia2017.com/

2017

Награду „Андреј Митровић“ за најбољи мастер рад одбрањен на Катедри за Општу савремену историју за 2016. годину добио је Владимир Војиновић за рад на тему „Суочавање са прошлошћу: Компаративна анализа послератне и постхладноратовске генерације“.

Свечано уручење награде је у четвртак 13. априла 2017. године у 11:30 часова у свечаној сали Филозофског факултета у Београду (I спрат).

Катедра за Општу савремену историју и породица Митровић

2017

Predstavljanje knjige prof. dr Aleksandra Boškovića Mesoamerican Religions and Archaeology: Essays in Pre-Columbian Civilizations (London: Archeopress, 2017)

2017

Обука је намењена студентима свих година студија и одељења Филозофског факултета.

Учесници обуке ће имати прилику да сазнају методе и начине који ће помоћи да на време, лакше и одговорније извршавају обавезе, не одлажу их, као и да сазнају разлоге због којих се њачешће одлажу обавезе.

Обука ће бити одржана у суботу 08.04.2017. године, у термину од 12 до 14 часова, у слушаоници 308 на Филозофском факултету. Обуку ће водити Јована Стојановић, студенткиња мастер студија на одељењу за андрагогију и Александар Мијаиловић, студент завршне године на одељењу за андрагогију. Организатор обуке је студентска организација Центар за развој каријере Филозофског факултета.

Заинстересовани студенти могу да се пријаве до суботе у 10 часова, тако што ће послати email czrkmarketing@gmail.com са подацима: име, презиме и студијско одељење.

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8