Лабораторија за експерименталну психологију вас позива на трибину са темом "Биосигнали за евалуацију сајбер мучнине", о којој ће говорити Надица Миљковић (Електротехнички факултет, Универзитет у Београду). Трибина ће се одржати у четвртак, 17. октобра у 15 часова у просторијама Лабораторије за експерименталну психологију на Филозофском факултету у Београду (сутерен).

Двадесет друга трибина у оквиру циклуса Није Филозофски ћутати одржаће се на Филозофском факултету Универзитета у Београду 17.10.2019. године од 18:30 часова.

ФИЛОЗОФСКИ ДОДЕЉУЈЕ ПОЧАСНУ НАЦИОНАЛНУ ФРЕКВЕНЦИЈУ НИН-У: Буди грађаНИН!

Кроз златно доба Србије воде вас: Филип Давид (добитник НИН-ове награде), професорка Даница Поповић, Зоран Кесић, Дејан Тиаго Станковић (колумнисти НИН-а) и Милан Ћулибрк (главни И одговорни уредник НИН-а).

Одржавањем циклуса трибина Није Филозофски ћутати - на којима наставници и сарадници Факултета са својим гостима из других високошколских установа, уметницима, научницима и јавним личностима расправљају о најактуелнијим друштвеним, културним и политичким темама - Филозофски пружа отворену подршку слободи говора у Србији и придружује се грађанским настојањима за успостављањем демократског друштва.

Филозофски факултет Универзитета у Београду је најстарија високообразовна установа у Србији. Као средиште слободне мисли и покретач демократских процеса у друштву, са својих девет одељења и бројним научним институтима и центрима, Филозофски има посебну обавезу и одговорност да својим студентима, али и укупној јавности, понуди знања која могу помоћи у разумевању проблема данашњице. Управо оне науке које се изучавају на Филозофском, од друштвено-хуманистичких до историјских, могу својим теоријским, емпиријским и методолошким приступима да додатно осветле савремене феномене и да укажу на могућа решења проблема који притискају српско друштво. Овај факултет негује традицију критичке и демократске мисли, а његови наставници и сарадници данас имају и посебну моралну обавезу да ту традицију подрже, на тај начин доприносећи изградњи грађанског друштва у Србији.

Наставно-научно веће Филозофског факултета
Универзитета у Београду

Саопштење

Чланице и чланови Наставно-научног већа Филозофског факултета у Београду придружују се Сенату Универзитета у Београду у осуди напада на ректорку Поповић, професоре Синанија и Радоњића и пружају пуну подршку проф. Поповић у њеном настојању да се на правно утемељен начин разреше спорна питања, која већ сувише дуго оптерећују најстарију универзитетску установу у Србији. Подржавамо њену одлучност да заштити аутономију Универзитета и универзалне стандарде академског понашања. Брига за квалитетно високо образовање подразумева не само унапређивање материјалних услова рада и успостављање и поштовање адекватних законских оквира, већ и очување и неговање академске честитости.

Недавне увредљиве изјаве председника Републике Александра Вучића и председнице Владе Ане Брнабић о догађајима у згради Ректората Универзитета у Београду, а посебно беспризорни напади Миломира Марића и Војислава Шешеља на проф. Иванку Поповић, ректорку Универзитета у Београду и професора Данијела Синанија, продекана Филозофског факултета у Београду, као и ранији напади на наставнике Филозофског факултета, на драстичан начин указују на ниподаштавајући однос највиших државних чиновника и њихових медијских и политичких експонената према независним институцијама и професионалној одговорности.

Управа и Наставно-научно веће Филозофског факултета захтевају од Регулаторног тела за електронске медије и Републичког јавног тужиоца да предузму мере из своје надлежности.

Београд, 10.10.2019.

Уводни састанак са новом генерацијом доктораната психологије одржаће се у понедељак, 14. октобра у 14 час. у сали 210.

Уводни састанак са мастер студентима психологије (сва 4 модула), одржаће се у понедељак, 14. октобра у 15 час. у сали 108/1. спрат.

Обавештење о упису на прву годину докторских студија се налази у прилогу вести

Обавештење о упису на прву годину мастер студија се налази у прилогу вести

Коначне ранг-листе за упис на докторске студије налазe се у рубрици - За будуће студенте – Ранг-листе – докторске (http://www.f.bg.ac.rs/buduci_studenti/doktorske_liste).

Коначне ранг-листе за упис на мастер студије налазe се у рубрици - За будуће студенте – Ранг-листе – мастер (http://www.f.bg.ac.rs/buduci_studenti/master_liste)./br>

Oдлука декана о пристиглим жалбама.

Детаљније информације се налазе у прилогу ове вести.

Пријава слушања и полагања за студенте основних студија електронским путем је поново пуштена. Хвала вам на разумевању.

Молимо вас да проверите комбинације пријава у вашем е-индексу ако сте их већ направили данас ујутру. Ако нису у реду, уклоните их и направите нове, које одговарају вашим жељама.

Пријава слушања и полагања је планирана од 09.октобра до 14.октобра у 15ч.

Жалбе на комбинације пријава код секретара одељења су радним данима од 15-22. октобра.

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57