2018

Драге колегинице и колеге, Клуб студената педагогије вас позива да нам се придружите у подршци пројекту "Проследи књигу", који за циљ има отварање јавних библиотека за децу широм сеоских и руралних подручја Србије где књиге и даље представљају прави луксуз. Уколико желите да се укључите, половне или нове књиге за децу узраста 7-11 година можете донети у просторије Института за педагогију и андрагогију (6. спрат) у четвртак, 29.11. или у петак, 30.11. од 11h до 14h. За више информација, пратите нас на https://www.facebook.com/KlubStudenataPedagogije или нам се јавите на ksp@hotmail.rs.

2018

Одељење за филозофију позива заинтересоване да присуствују конференцији "Разлози, узроци и објашњења" која ће се одржати у четвртак, 29. новембра и петак, 30. новембра у свечаној сали "Драгослав Срејовић" (први спрат Филозофског факултета).

Програм конференције налази се у прилогу.

2018

На Филозофском факултету ће 23. и 24. новембра 2018. године бити одржана XXIII научна конференција "Педагошка истраживања и школска пракса" под називом "Квалитативна истраживања у друштвеним наукама: од личног искуства до социјалних пракси". Програм конференције налази се у прилогу.

2018

Обавештавамо Вас да ће хуманитарнa акцијa Филозофског факултета, у оквиру које се у замену за донације UNICEF-у добијају књиге које су даривали запослени и студенти Филозофског факултета, бити одржана и у среду, 21. новембра. Стога, позивaмо Вас да и у среду, 21. новембра посетите Филозофски факултет Универзитета у Београду, од 11 до 16 часова и придружите се акцији у холу приземља Факултета.

Филозофски факултет факултета се на овај начин прикључујe обележавању Светског дана детета, #ПлавоЗаСвакоДете (#GoBlue for every child).

2018

Лабораторија за експерименталну психологију вас позива на трибину са темом "Варирање Шенонове једнакости у функцији дужине експозиције стимулуса", о којој ће говорити Тамара Поповић (Лабораторија за експерименталну психологију, Филозофски факултет).

Трибина ће се одржати у четвртак 22. новембра у 15 часова у просторијама Лабораторије за експерименталну психологију на Филозофском факултету у Београду (сутерен).

2018

Светски дан детета на Филозофском факултету Позивамо Вас да посетите Филозофски факултет Универзитета у Београду, који у сарадњи са UNICEF Србија, обележава Светски дан детета у уторак, 20. новембра 2018. од 11 до 16 часова акцијом у холу приземља Факултета.

Филозофски факултет се акцији прикључује организовањем хуманитарне акције у оквиру које ће се у замену за донације UNICEF-у добијати књиге које су даривали запослени и студенти Филозофског факултета.

Обележавању Светског дана детета придружује се и Клуб студената педагогије Филозофског факултета, који ће представити активности Клуба.

Посетите Филозофски факултет у Београду, дајте донацију UNICEF-у у замену за књигу и прикључите се обележавању Светског дана детета!

2018

Волонтери Филозофског Факултета Вас позивају на акцију добровољног давања крви која ће се одржати 20.11.2018. од 11 до 17 часова, у свечаној сали Драгослав Срејовић (108). Такође, позивамо све оне који су заинтересовани да се прикључе волонтерском тиму да се јаве неком од волонтера у току саме акције. Дођите да дате крв и тиме помогнете онима којима је то потребно.

2018

Расписује се Конкурс за доделу 3 (три) стипендијe најбољим студентима Универзитета у Београду, за школску 2018/2019 годину.
На Конкурс се могу пријавити студенти основних академских студија Универзитета у Београду, који се у школској 2018/2019 години финансирају из буџета Републике Србије.
У прилогу је интегралан текст одлуке.

Поштоване колегинице и колеге,

Филозофски факултет Универзитета у Београду и UNICEF Србија обележиће Светски дан детета у уторак 20. новембра 2018. године заједничком акцијом у холу приземља Факултета. Ове године тема Светског дана детета је #ПлавоЗаСвакоДете (#GoBlue for every child) са идејом да уједначеном бојом многобројне акције широм света скрену пажњу на права деце.

Позивам овим путем колегинице и колеге да од четвртка, 15. новембра до уторка, 20. новембра у 10 часова, на службеном улазу оставе књиге које би донирали за хуманитарну акцију. Можете донирати своје ауторске књиге, зборнике, стручне књиге, али и романе и књиге за децу.

Обележавању Светског дана детета придружује се и Клуб студената педагогије Филозофског факултета.

Проф. др Јелена Ердељан
Продекан за науку Филозофског факултета

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34