2017

Одељење за филозофију позива на предавање Инес Скелац (Филозофски факултет Свеучилишта у Ријеци) које ће се одржати у четвртак, 9. марта у 13.15 у просторијама Српског филозофског друштва (ФДС). Више о предавању у прилогу.

2017

Лабораторија за неурокогницију и примењену когницију вас позива на скуп у оквиру и поводом Brain Awareness Week, седмице широм света посвећене скретању пажње на значај и достигнућа у истраживањима мозга. Скуп ће бити одржан 18. марта, у свечаној сали Филозофског факултета, са почетком у 10 сати.

2017

Гости Одељења за класичне науке и Института за антику и класично наслеђе

професор Николај Казански (Николай Н. Казанский) академик Руске академије наука, директор Института за лингвистичка истраживања
професор Универзитета у Санкт Петербургу

доктор Марија Казански (Мария Н. Казанская)
научни сарадник Института за лингвистичка истраживања, доцент Универзитета у Санкт Петербургу

одржаће предавања на Филозофском факултету у Београду

у понедељак 6. марта
у 13 часова доц. др Марија Казански
Solon in Herodotus
на Одељењу за класичне науке, Студентски трг 1 (Капетан Мишино здање), други спрат десно

у уторак 7. марта
у 13 часова доц. др Марија Казански
Reception of Mimnermus

у 15 часова проф. др Николај Казански
The Interpretation of the Theban Texts of Mycenaean Times
у свечаној сали „Драгослав Срејовић“ (108), Чика Љубина 18-20, први спрат

2017

Обавештење о пријави испита у мартовском апсолвентском испитном року у школској 2016/2017. години налази се у прилогу.

2017

Центар за теорију историје Филозофског факултета и Балканолошки институт САНУ позивају на прво предавање из циклуса „Ad Fontes online“, Historical Geography in the Digital Age: connecting sources and literature to interactive maps, које ће у петак, 3. марта 2017. године, са почетком у 13.15 часова, у амфитеатру „Георгије Острогорски”, одржати др Јохан Олфелт (Универзитет Лунд, Шведска).

Том приликом биће представљена два дигитална историјска атласа:
Digital Atlas of the Roman Empire (750 BC – AD 640) и
Regnum Francorum Online (640-900).

Циклус предавања се реализује у оквиру међународног пројекта „Community as Opportunity: The creative archives’ and users’ network“, који подржава Европска комисија.

2017

Зимска радионица „Јеврејска уметност и традиција“, коју организује Одељење за историју уметности и Центар за студије јеврејске уметности и културе на Филозофском факултету у Београду, одржаће се десету годину заредом од 06. до 11. марта 2017. године. Циклусе предавања у оквиру овогодишње јубиларне радионице одржаће гостујући професори и њени утемељивачи, проф. др Мирјам Рајнер са Универзитета Бар-Илан у Израелу, проф. др Рудолф Клајн са Универзитета Сент Иштван у Будимпешти, и проф. др Елиезер Папо са Универзитета Бен Гурион дел Негев у Израелу. Поред истакнутих страних стручњака, у оквиру радионице предавања ће држати професори Одељења за историју уметности као и рабин Исак Асијел, гостујући предавач од почетака овог академског програма.

Зимска радионица намењена је студентима хуманистичких и друштвених наука београдског универзитета, заинтересованим за културну историју јеврејског народа, са нарочитим освртом на визуелну културу, књижевност и религију Јевреја. Курсеви и појединачна предавања имају за циљ да полазнике упознају са различитим феноменима и концептима из домена јеврејске уметности и традиције. У оквиру радионице предвиђена је посета богослужењу у београдској синогоги Сукат Шалом, обилазак Јеврејског историјског музеја као и стручно вођење кроз простор некадашњег логора Старо сајмиште.

Пријаве за радионицу отворене су до 05. марта 2017. године.

Више информација можете пронаћи у рубрици Међународна сарадња - Радионице, конференције, летње школе (www.f.bg.ac.rs/medjunarodna_saradnja/radionice)

2017

Лабораторија за експерименталну психологију вас позива на трибину са темом „Да ли емоције имају историју?“, о којој ће говорити Љиљана Раденовић (Одељење за филозофију, Филозофски факултет, Београд).

Трибина ће се одржати у четвртак 2. марта у 15 часова, у просторијама Лабораторије за експерименталну психологију на Филозофском факултету у Београду (сутерен Факултета).

У прилогу се можете детаљније информисати о садржају трибине.

2017

Одељење за филозофију позива на једнодневну конференцију „Филозофија биологије“ која ће се одржати у петак, 3. марта од 12 сати у просторијама Српског филозофског друштва. Више информација у прилогу.

2017

Социолошки клуб Вас позива на разговор о књизи „Одсутни Бог“. Аутор је социолог Дражен Павлица, а у разговору ће, осим њега, учествовати проф. др Ђуро Шушњић и проф. др Милан Вукомановић.

Уторак, 28. фебруар 2017. године у 18.00 часова, Институт за социолошка истраживања Филозофског факултета у Београду.

2017

Студенти који су конкурисали за студентски дом у школској 2016/17. години а још увек су „испод црте“, могу да се јаве Служби смештаја, ул. Ђушина 5а, ради евидентирања заинтересованих, најкасније до петка 10.03.2017. године.

Не односи се на студенте прве године.

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10