2017

Филозофски факултет Универзитета у Новом Саду организује Четврти међународни интердисциплинарни скуп младих научника "Контексти", који ће се одржати 1. децембра 2017. године, на Дан Факултета. Циљ скупа је окупљање младих научника из различитих области друштвених и хуманистичких наука ради размене искустава и идеја, све у циљу подстицаја и промовисања интеркултуралног и интердисциплинарног дијалога. Рок за пријаву је 20. септембар 2017. године.
Конференција је намењена студентима докторских студија. Очекују се радови из следећих научних области:
Наука о језику
Наука о књижевности
Психологија
Педагогија
Историја
Филозофија
Социологија
Журналистика
Више информација можете пронаћи на сајту конференције и пријавити се: http://konteksti.ff.uns.ac.rs/sr/prijava/poziv/

2017

Одељење за филозофију позива заинтересоване на гостујуће предавање проф. др Ананда Ваидије. Предавање ће бити одржано у петак, 16. јуна у 13 сати у просторији Српског филозофског друштва (ФДС).
Више информација у прилогу.

2017

Са великим задовољством, позивамо вас на предавање антрополога Ендрју Хоџеса, са Института за етнологију и фолклористику из Загреба у амфитеатру "Георгије Острогорски" 15.јуна са почетком од 19 часова на Филозофском факултету у Београду.

Ова презентација истражује присуство и употребу крајње десничарске симболике на регионалној навијачкој сцени, ослањајући се на дугогодишњи етнографски теренски рад спроведен у Загребу. Симболи десне политичке агенде су често насликани на урбаним просторима целе пост-југословенске регије и постоји значајно преклапање између десничарских и фудбалских навијачких супкултура (На пример скинхедса, Наци панкера итд.) У Загребу, такви симболи се састоје од мешавине Наци (нпр.свастике) и радикалних хрватских националистичких симбола и порука које су повезанe са Силама Осовине из Другог светског рата и тадашње „Независне“ државе Хрватске. Кроз етнографске опсервације и интервјуе са различитим навијачима из Загреба, сматрам да такви симболи формирају супкултурне регистре, које у свом раду називам "алтернативне патриотске регистре"...

Биографија

Ендру Хоџес је социјални и лингвистички антрополог тренутно запослен као истраживач на Институту за етнологију и фолклористику у Загребу, где пише етнографску монографију о фудбалској навијачкој сцени у Загребу. Његова главна интересовања су антропологије активизма језика мањина и антропологија фудбалских навијачких скупина. Његов приступ комбинује увид из његовог учешћа у левим активистичким покретима током прошле деценије у Србији и Хрватској, са својом обуком у антропологији и у психотерапији (користећи трансакционе анализе).

2017

У прилогу је позивница за Дан Факултета.

2017

У прилогу је конкурс за праксу у Београдској тврђави.

2017

У прилогу је конкурс за праксу у Музеју града Београда.

2017

У прилогу можете видети детаљне информације о Стручној конференцији „БОСИ ФЕСТ 2017 - ПОКРЕНИ ПРОМЕНУ“, која ће се одржати у Београду, од 10 - 12.10.2017. године у организацији Хенди центра „КОЛОСЕУМ“.

УНИВЕРЗИТЕТ У БЕОГРАДУ
ФИЛОЗОФСКИ ФАКУЛТЕТ

Драга колегинице / Драги колега,

Позивам Вас на свечану доделу диплома која ће се одржати у петак 16. јуна 2017. године у 13.00 часова у амфитеатру „Георгије Острогорски“.

Молимо Вас да са собом неизоставно понесете личну карту или пасош како бисмо свечану доделу диплома обавили на ваљан начин и обострано задовољство.

Радујући се нашем предстојећем сусрету,

В.Д. ДЕКАНА ФИЛОЗОФСКОГ ФАКУЛТЕТА
Проф. др Данијел Синани

У прилогу се налази списак колегиница и колега који могу преузети своју диплому 16. јуна.

2017

Обавештавамо вас да је отворен ERASMUS+ конкурс за размену у јесењеим семестру на Универзитету у Гранади. Више информација можете пронаћи на страни за Међународну сарадњу.

2017

Обавештавамо вас да су отворени ERASMUS+ додатни конкурси за размену на Универзитетима у Гранади и Поатјеу. Више информација можете пронаћи на страни за Међународну сарадњу.

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15