2017

Одељење за филозофију позива на гостујућа предавања која ће се одржати у уторак, 11. априла од 12 до 15 часова у просторијама Српског филозофског друштва.
Више информација у прилогу.

2017

Обавештавамо вас да ће се избори за Студентски парламент Филозофског факултета и Универзитета одржати 7.4 и 10.4. од 12 до 18 часова.
Документацију за пријаву можете доставити у просторије Парламента со5 4.4. и 5.4. од 12 до 14 часова.

Потребна документација

Студентски парламент Филозофског факултета:
Образац за пријаву (попуњава се приликом подносења кандидатуре);
Биографија;
Копија индекса.

Студентски парламент Универзитета у Београду:
Образац за пријаву (попуњава се приликом подносења кандидатуре);
Уверење о редовном студирању (попуњава се регуларна потврда и дописује се да је за сврху кандидатуре за СПУБ;
Копија пасоша или уверење о дрзављанству Републике Србије.

2017

Обавештавамо вас да је ове године први пут додељена Награда Задужбине Ђоке Влајковића за најбољи научни рад младих научних радника на Универзитету у Београду. У прилогу се налази Одлука и Образложење о додели Награде.

2017

Институт за етнологију и антропологију, Центар за афричке студије Филозофског факултета и Музеј афричке уметности у Београду имају задовољство да Вас позову на предавање у оквиру Антрополошке агоре. У четвртак 6. априла, у 13.00 часова у сали 508, Марија Личина и Ивана Војт, кустоскиње за афричку уметност у Музеју афричке уметности у Београду, одржаће предавање “КАРИБУНИ ТАНЗАНИА - о једном необичном путовању”.

Уводна реч проф. др Сенка Ковач

Драги матуранти,

У суботу 1. априла од 12 до 16 часова, на Филозофском факултету организујемо Отворена врата, где ће на сва ваша питања у вези са уписом одговaрaти студенти Филозофског факултета.

Очекујемо вас!

Студентски парламент

2017

Гост Института за антику и класично наслеђе и Одељења за класичне науке Јоргос Хазелис (Georgios Hatzelis), докторанд на Универзитету Royal Holloway у Лондону, одржаће предавањe на тему Tradition and Innovation in Byzantine Military Manuals у понедељак, 3. априла од 13:00 (учионица Одељења за класичне науке).

2017

Одлука Сената Универзитета у Београду о обележавању 4. априла, Дана студената, као ненаставног дана, налази се у прилогу.

2017

Клуб студената педагогије вас позива да, заједно са волонтерима закорачите у свет бајки, у суботу 1. априла. Догађај „БајковиТИ“ ће се одвијати у холу Филозофског факултета од 12 до 18 часова, и намењен је деци свих узраста. Ово је несвакидашња прилика да се дружите са сиренама, пиратима, принцезама, вилама, медузама и другим јунацима из бајки, проласком кроз неке од шест тематских пунктова, које бирате бацањем велике „коцкице“. На сваком пункту се налазе изазови који су решиви само помоћу маште, довитљивости и чаролије. По изласку са радионице, свако би требало да понесе своју бајку у корицама, која је постепено настајала и прожета је личним искуством јунака.

„БајковиТИ“ ће се овога пута одржати у склопу Хуманијаде, тако да ће свако од учесника или случајних пролазника имати прилику да донира добровољни прилог за куповину преко потребних апарата за породилиште у оквиру Клиничко-болничког центра Звездара.

Такође, сви матуранти и будући студенти Филозофског факултета ће имати прилику да се распитају о студијама на информативном пункту и тим путем чују искуства садашњих студената.

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8