2018

Одељење за филозофију позива на предавање проф. др Јована Бабића под насловом „ЕКТОГЕНЕЗА: Морални и филозофски изазови ванматеричне трудноће“.

Предавање ће бити одржано у четвртак, 15. новембра у 12 сати у просторијама Српског филозофског друштва (ФДС).

2018

Институт за етнологију и антропологију има задовољство да вас позове на предавање у оквиру Антрополошке агоре које ће бити одржано у четвртак 8. новембра у 10 часова у сали 508. Проф. др Маркус Мекел са Универзитета у Акурејрију (Исланд), одржаће предавање под насловом: „The happy immigrants in Iceland“.

Уводна реч: проф. др Драгана Антонијевић

2018

У сарадњи са Campus France, француском агенцијом која се бави промоцијом француског високог школства, Универзитетом у Београду и француским институтутима у региону, Француски институт у Србији вас позива на “Путујући студентски сајам“, који ће се одржати у петак, 9. новембра од 9.30 до 16.30 у Ректорату Универзитета у Београду, Студентски трг 1.

Сајам ће окупити представнике француских универзитета Sciences-PO, INSA iz Ruana, EPITECH, CESI, Univerzitet Lion 1, Univerzitet Paris-Sud, Univerzitet Paris-Est Créteil, ESC Troyes, ESFAM, руководиоце франкофоних студијских програма у Србији и на Балкану, као и важне универзитетске актере из свих земаља учесница.

Студенти ће имати могућност да присуствују презентацијама разних програма стипендија као и тематским предавањима и добију све корисне информације о студијама у Француској као и о франкофоним студијским програмима на Балкану.

Представници француског и српског високог образовања, имаће, са своје стране, могућност за умрежавање кроз директне сусрете и размене. Посебни сегменти у оквиру сајма посвећени су сусретима између српских и француских представника високообразовних установа у циљу продубљивања и развоја постојеће сарадње.

Амбасада Француске и Француски институт у Србији том приликом отварају нови Конкурс за доделу стипендија Владе Републике Француске за универзитетску 2019/2020. годину који ће трајати до 18. марта 2019."

Програм "Путујућег студентског сајма налази се у прилогу".

2018

Лабораторија за експерименталну психологију вас позива на трибину са темом "Језик и утеловљеност: Процена перцептивне снаге речи за 2100 именица српског језика", о којој ће говорити Милица Поповић Стијачић (Лабораторија за експерименталну психологију, Филозофски факултет, Универзитет у Новом Саду).

Трибина ће се одржати у четвртак 8. новембра у 15 часова у просторијама Лабораторије за експерименталну психологију на Филозофском факултету у Београду (сутерен).

2018

Проф. др Гинтер Бергхаус, еминентани стручњак за футуризам, историју позоришта и перформанса, одржаће у четвртак, 8. новембра, у 15 часова, предавање THE POETICS OF NOISE IN ITALIAN FUTURISM, у Свечаној сали Филозофског факултета.

2018

Обавештавамо вас да су проф. Весни Вучинић-Нешковић у 2018. години додељене две значајне међународне награде. "Награду за изузетне заслуге" примила је од Међународне уније антрополошких и етнолошких наука (IUAES) за изузетан допринос у сарадњи IUAES i WCAA (Светског савета антрополошких асоцијација). "Председничка награда" Америчке антрополошке асоцијације (AAA) додељује јој се за руковођење и уједињавање светске антропологије под окриљем Светске антрополошке уније (World Anthropological Union, WAU). Обе награде везане су за дугогодишњи ангажман проф. Вучинић-Нешковић у међународним антрополошким организацијама, и пре свега, за руковођење Светским саветом антрополошких асоцијација (WCAA), чија је била председница у двогодишњем мандату (2014-2016).

2018

У Загребу ће се 6.новембра 2018.године одржати научни скуп "Умјетничка баштина Срба у Хрватској" уз учешће два члана Одељења за историју уметности Филозофског факултета.

Програм скупа је у прилогу.

2018

У уторак 6. новембра са почетком од 13 чaасова у великој сали Института за филозофију и друштвену теорију Анђелка Бадњар Гојнић орджаће предавање под називом "Дијаграми Центра за становање ИМС и артикулација стамбене изградње у социјалистичкој Југославији".

2018

Позивамо Вас да у среду, 21. новембра 2018. године у Свечаној сали (бр. 108, I спрат) Филозофског факултета у Београду са почетком у 12.00 часова присуствујете представљању књиге:

Природа врхунских естетских доживљаја и други огледи из психолошко-филозофске естетике Владимира Ј. Конечног

Приредио Небојша Грубор

Учествују:

Проф. др Небојша Грубор, Одељење за филозофију, Филозофски факултет, Универзитет у Београду, приређивач и писац предговора.

Проф. др Слободан Марковић, Одељење за психологију, Филозофски факултет, Универзитет у Београду.

Проф. др Дивна Вуксановић, Факултет драмских уметности, Универзитет уметности у Београду, председник Естетичког друштва Србије.

Проф. др Владимир Ј. Конечни, Department of Psychology, University of California, San Diego (La Jolla), USA.

2018

Одбор фонда др Зоран Ђинђић Универзитета у Новом Саду објаљује јавни конкурс за предлагање кандидата за годишњу награду др Зоран Ђинђић за најбољи дипломски рад, завршни рад на мастер академским студијама или магистарски рад из филозофских и социолошких наука за 2018. Годину

Више о томе у прилогу вести.

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34