Јун

2017

Одељење за филозофију позива на гостујућа предавања Кетрин Линдеман и Тајка Нунеза.
Више информација у прилогу.

Јун

2017

У прилогу можете наћи текст Конкурса за избор у звање и заснивање радног односа.

2017

Кандидати се пријављују на конкурс 21.6.2017. и 22.6.2017. од 9.00 до 14.00 ч. и 23.6.2017. од 9.00 до 12.00 ч. Распоред просторија у којима ће се кандидати пријављивати на конкурс биће истакнут најкасније до 20.6.2017. у 12.00 ч. у приземљу Факултета и на сајту Факултета. Кандидати не морају лично да се пријаве на конкурс, односно може да их пријави и друго лице.

Кандидати су, приликом пријављивања, дужни да донесу на увид оригинална документа, а предају неоверене фотокопије следећих докумената, које се не враћају кандидатима:
1. сведочанства сва четири разреда средње школе
2. диплому о положеном завршном, односно матурском испиту
3. доказ (признаницу) о уплати накнаде за полагање пријемног испита. Кандидати на уплатницу уносе следеће податке:

• Сврха уплате: Пријемни испит
  • Прималац: Филозофски факултет, Београд
  • Износ: 9.630,00 РСД за домаће држављане, односно 14.450,00 РСД за стране држављане
  • Рачун примаоца: 840-1614666-19
  • Модел: 97
  • Позив на број: 47114

2017

Поштоване колегинице и студенткиње, поштоване колеге и поштовани студенти,

На акцији подршке студентима са хендикепом одржаној 25. маја 2017. године прикупили смо 113.630,00 динара. Захваљујемо се свима на великом одзиву, како на учешћу у успешно одржаној трибини „Студенти са хендикепом у систему високог образовања“, тако и на прилозима и донацијама Филозофског факултета у виду књига.

У прилогу објављујемо Записник о прикупљеним средствима као и уплатницу на рачун Синдиката запослених Филозофског факултета. Синдикат ће даље бити задужен за куповину асистивне технологије која ће бити доступна за коришћење студентима са хендикепом.

2017

3rd Belgrade Conference on Conditionals биће одржана од 27. до 30. маја у просторијама Српског филозофског друштва (ФДС).
Више информација на интернет страници: http://www.f.bg.ac.rs/fil-konf/konferencija3-home.html

Поштоване студенткиње и поштовани студенти,

Филозофски факултет је покренуо серију активности са циљем унапређења положаја студената са хендикепом, а са жељом да заједно дођемо до системских решења. Стога вас позивамо да се укључите у предстојеће активности и да пружите подршку у уклањању друштвених и других баријера за студенте са хендикепом:

У периоду од 11 до 18 часова посетите хуманитарну акцију у холу Факултета. Изаберите неку од књига које су донирали ваши професори и узврaтите симболичном донацијом. Сва прикупљена средства од акције биће намењена набавци асистивне технологије која ће бити доступна за коришћење студентима са хендикепом на Филозофском факултету.

У 17 часова почиње трибина „Студенти са хендикепом у систему високог образовања“. Трибина се одржава у сали 108 (на првом спрату). Трајање трибине је од 17 до 18.30 часова.

Организатори акције: Комисија за студентска питања, Универзитетски центар за студенте са хендикепом и Синдикат запослених Филозофског факултета

2017

Институт за антику и класично наслеђе и Одељење за класичне науке имају част да вас позову на предавања која ће одржати гостујући предавачи

Zoe Stamatopoulou
(ванредни професор на Универзитету Вашингтон у Сент Луису, САД)

Reading Plutarch’s "Symposium of the Seven Sages" as a reception of Herodotus

у четвртак, 25. маја, од 15.30 сати у учионици Одељења за класичне науке (стара зграда)

Matthijs Wibier
(научни сарадник на Универзитету у Павији, Италија)

Performing amicitia in an Eastern provincial setting: P.Bon. 5 in context

у петак, 26. маја, од 15.30 сати у учионици Одељења за класичне науке (стара зграда).

2017

Распоред активности у вези са спровођењем пријемног испита и уписом на Филозофски факултет 2017. године, налази се у прилогу.

2017

Центар за теорију историје Филозофског факултета позива на предавање Житије као (мета)историјски извор: литургичка и богословска гледишта које ће одржати доц. др Србољуб Убипариповић (Православни богословски факултет, Београд) у четвртак, 25. маја, у 17 часова, у учионици 408.

Поштоване студенткиње и поштовани студенти,

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15