2018

Одељење за филозофију позива на предавање проф. др Јована Бабића под насловом „ЕКТОГЕНЕЗА: Морални и филозофски изазови ванматеричне трудноће“.

Предавање ће бити одржано у четвртак, 15. новембра у 12 сати у просторијама Српског филозофског друштва (ФДС).

2018

Институт за етнологију и антропологију има задовољство да вас позове на предавање у оквиру Антрополошке агоре које ће бити одржано у четвртак 8. новембра у 10 часова у сали 508. Проф. др Маркус Мекел са Универзитета у Акурејрију (Исланд), одржаће предавање под насловом: „The happy immigrants in Iceland“.

Уводна реч: проф. др Драгана Антонијевић

2018

У сарадњи са Campus France, француском агенцијом која се бави промоцијом француског високог школства, Универзитетом у Београду и француским институтутима у региону, Француски институт у Србији вас позива на “Путујући студентски сајам“, који ће се одржати у петак, 9. новембра од 9.30 до 16.30 у Ректорату Универзитета у Београду, Студентски трг 1.

Сајам ће окупити представнике француских универзитета Sciences-PO, INSA iz Ruana, EPITECH, CESI, Univerzitet Lion 1, Univerzitet Paris-Sud, Univerzitet Paris-Est Créteil, ESC Troyes, ESFAM, руководиоце франкофоних студијских програма у Србији и на Балкану, као и важне универзитетске актере из свих земаља учесница.

Студенти ће имати могућност да присуствују презентацијама разних програма стипендија као и тематским предавањима и добију све корисне информације о студијама у Француској као и о франкофоним студијским програмима на Балкану.

Представници француског и српског високог образовања, имаће, са своје стране, могућност за умрежавање кроз директне сусрете и размене. Посебни сегменти у оквиру сајма посвећени су сусретима између српских и француских представника високообразовних установа у циљу продубљивања и развоја постојеће сарадње.

Амбасада Француске и Француски институт у Србији том приликом отварају нови Конкурс за доделу стипендија Владе Републике Француске за универзитетску 2019/2020. годину који ће трајати до 18. марта 2019."

Програм "Путујућег студентског сајма налази се у прилогу".

2018

Лабораторија за експерименталну психологију вас позива на трибину са темом "Језик и утеловљеност: Процена перцептивне снаге речи за 2100 именица српског језика", о којој ће говорити Милица Поповић Стијачић (Лабораторија за експерименталну психологију, Филозофски факултет, Универзитет у Новом Саду).

Трибина ће се одржати у четвртак 8. новембра у 15 часова у просторијама Лабораторије за експерименталну психологију на Филозофском факултету у Београду (сутерен).

2018

Проф. др Гинтер Бергхаус, еминентани стручњак за футуризам, историју позоришта и перформанса, одржаће у четвртак, 8. новембра, у 15 часова, предавање THE POETICS OF NOISE IN ITALIAN FUTURISM, у Свечаној сали Филозофског факултета.

2018

Обавештавамо вас да су проф. Весни Вучинић-Нешковић у 2018. години додељене две значајне међународне награде. "Награду за изузетне заслуге" примила је од Међународне уније антрополошких и етнолошких наука (IUAES) за изузетан допринос у сарадњи IUAES i WCAA (Светског савета антрополошких асоцијација). "Председничка награда" Америчке антрополошке асоцијације (AAA) додељује јој се за руковођење и уједињавање светске антропологије под окриљем Светске антрополошке уније (World Anthropological Union, WAU). Обе награде везане су за дугогодишњи ангажман проф. Вучинић-Нешковић у међународним антрополошким организацијама, и пре свега, за руковођење Светским саветом антрополошких асоцијација (WCAA), чија је била председница у двогодишњем мандату (2014-2016).

2018

У Загребу ће се 6.новембра 2018.године одржати научни скуп "Умјетничка баштина Срба у Хрватској" уз учешће два члана Одељења за историју уметности Филозофског факултета.

Програм скупа је у прилогу.

2018

У уторак 6. новембра са почетком од 13 чaасова у великој сали Института за филозофију и друштвену теорију Анђелка Бадњар Гојнић орджаће предавање под називом "Дијаграми Центра за становање ИМС и артикулација стамбене изградње у социјалистичкој Југославији".

2018

Позивамо Вас да у среду, 21. новембра 2018. године у Свечаној сали (бр. 108, I спрат) Филозофског факултета у Београду са почетком у 12.00 часова присуствујете представљању књиге:

Природа врхунских естетских доживљаја и други огледи из психолошко-филозофске естетике Владимира Ј. Конечног

Приредио Небојша Грубор

Учествују:

Проф. др Небојша Грубор, Одељење за филозофију, Филозофски факултет, Универзитет у Београду, приређивач и писац предговора.

Проф. др Слободан Марковић, Одељење за психологију, Филозофски факултет, Универзитет у Београду.

Проф. др Дивна Вуксановић, Факултет драмских уметности, Универзитет уметности у Београду, председник Естетичког друштва Србије.

Проф. др Владимир Ј. Конечни, Department of Psychology, University of California, San Diego (La Jolla), USA.

2018

Одбор фонда др Зоран Ђинђић Универзитета у Новом Саду објаљује јавни конкурс за предлагање кандидата за годишњу награду др Зоран Ђинђић за најбољи дипломски рад, завршни рад на мастер академским студијама или магистарски рад из филозофских и социолошких наука за 2018. Годину

Више о томе у прилогу вести.

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10