2021

Прелиминарна листа резултата додатних избора за Студентски парламент који су пдржани у понедељак 6. децембра 2021., као и извештај бирачког одбора, налазе се у прилогу.

2021

Београду рупи: Рупа у Београду представља зборник радова и илустрација посвећеним актуелној урбаној и еколошкој деструкцији Београда и Србије. Милан Ћулибрк, Дубравка Стојановић, Вјекослав Вуковић, Душан Чавић, Виктор Марковић, Огњен Радоњић и Ненад Макуљевић у ауторским прилозима доносе примере и анализе актуелног стања и комуналног хаоса, притиска на Филозофски факултет у Београду, случаја Савамале и Београда на води, споменичке политике и неодговорног односа према Савском насипу.

У зборнику се такође доноси и историјат деловања професора Филозофског факултета у оквиру иницијативе Није Филозофски ћутати, као и кратки сатирични осврт на проблематику београдских рупа. Књига је богато илустрована награђеним радовима са конкурса НајРупа (Бео)Града, који су били изложени на Филозофском факултету у Београду током пролећа 2021. Приређивачи су Огњен Радоњић и Ненад Макуљевић.

Разговор о књизи одржаће се у петак 10.12.2021. у 18 часова у амфитеатру Филозофског факултета у Београду и у њему ће учествовати проф. др Ратко Ристић (Шумарски факултет у Београду и проректор Универзитета у Београду), Милан Ћулибрк (НИН), Добрица Веселиновић (НДМБГ), Виктор Марковић (Њуз.нет), Душан Чавић (Марка Жвака), проф.др Дубравка Стојановић, проф др. Огњен Радоњић и проф. др Ненад Макуљевић (Филозофски факултет у Београду).

2021

Новооснована научна јединица Филозофског факутета, Центар за библијску филологију и херменеутику, при Одељењу за класичне науке, представиће се јавности трибином

Разговор о преводу Старог завета с јеврејског проф. др Драгана Милина.

У разговору ће учествовати: протојереј-ставрофор др Драган Милин, редовни професор Православног богословског факултета у пензији, аутор најновијег српског превода Старог завета; врховни рабин Србије г. Исак Асиел; гђа Вера Митић, генерална секретарка Библијског друштва Србије, издавача најновијег српског превода Старог завета; др Војин Недељковић, редовни професор Филозофског факултета. Модератор разговора биће проф. др Ненад Ристовић, управник Одељења за класичне науке.

Трибина ће бити одржана, уз поштовање свих противепидемијских мера, у амфитеатру Филозофског факултета у уторак 14. 12. 2021. с почетком у 18.30.

2021

Позивамо вас да користитe РЕПОПСИ - рeпозиторијум психолошких скала, тeстова и осталих инструмeната на српском јeзику - на линку: https://osf.io/5zb8p/

РЕПОПСИ јe основан да би на јeдном мeсту били сви инструмeнти који су прeвeдeни на српски и/или адаптирани за српску популацију, као и сви инструмeнти којe су развили наши научници. Трeнутно јe скоро 130 оригиналних инструмeната/прeвода у цeлини доступно у отворeном приступу, а скоро 30 јe доступно контактирањeм аутора. Инструмeнти су из области психологијe индивидуалних разлика, социјалнe, клиничкe и когнитивнe психологијe, као и из других дисциплина.

Рeпозиторијуму могу сви слободно да приступe и да га користe, бeз потрeбe да тражe дозволу или да направe налог. Осим ако нијe другачијe назначeно, сви инструмeнти у РЕПОПСИ-ју могу слободно да сe користe у нeкомeрцијалнe клиничкe, eдукативнe и истраживачкe сврхe, уз правилно навођeњe аутора инструмeнта/прeвода.

Уколико стe заинтeрeсовани да Ваш инструмeнт или прeвод/адаптација инструмeнта буду доступни у РЕПОПСИ-ју, пошаљитe имeјл на lira@f.bg.ac.rs како бистe добили свe потрeбнe информацијe.

РЕПОПСИ јe основала и одржава Лабораторија за истраживањe индивидуалних разлика (ЛИРА) Филозофског факултeта Унивeрзитeта у Бeограду.

2021

Лабораторија за експерименталну психологију Вас позива на трибину са темом „Morphological processing across the board: Evidence from neuroimaging and language disorders”, о којој ће говорити Christina Manouilidou (Department of Comparative and General Linguistics, University of Ljubljana)

Трибина ће се одржати у четвртак, 9. децембра у 15 часова преко апликације Зоом, на следећем линку и биће снимана за потребе архива Лабораторије.

2021

Додатни избори за Студентски парламент, расписани за по једног члана са студијских програма Психологије, Социологије и Класичних наука, одржаће се 6. децембра 2021. године од 11:00 до 14:00 на ходнику првог спрата Факултета.

Сви заинтересовани студенти са студијских група за које су избори расписани могу се кандидовати на изборима достављањем:

• 1. уверења о редовном студирању или фотокопије индекса (прва страна и страна уписане године);
  • 2. биографије са сликом;
  • 3. попуњеним пријавним формуларом,
у просторије Студентског парламента (канцеларија 601, шести спрат Филозофског факултета) од 30. новембра до 3. децембра у периоду од 11:00 до 14:00. При томе, пријавни формулар ће бити доступан у просторијама Студентског парламента.

Одлука о расписивању додантих избора и одлука о начину спровођења избора се налазе у прилогу вести.

2021

Лабораторија за експерименталну психологију Вас позива на трибину са темом „Да ли се адаптивни потенцијал психопатских индивидуа преноси и на репродуктивну мотивацију њиховог потомства?”, о којој ће говорити Светлана Павловић (Лабораторија за развојну психологију, Филозофски факултет, Београд)

Трибина ће се одржати у четвртак, 2. децембра у 15 часова преко апликације Зоом, на следећем линку и биће снимана за потребе архива Лабораторије.

2021

Информације о упису прочитајте у следећој вести.

2021

Упис кандидата који су стекли право на упис у трећем уписном року на докторске академске студије школске 2021/22. године ће се обавити 29.11.2021.godine у канцеларији број 1 од 12 до 14 часова. Приликом уписа је потребно да кандидати предају:

• попуњен и одштампан ШВ20 образац (http://sv20.f.bg.ac.rs/)
  • доказ о уплати прве рате школарине у износу од 19.500,00 динара
  • копију извода из матичне књиге рођених
  • 2 фотографије
  • индекс (кандидати могу да преузму индекс без накнаде приликом уписа)