2016

Поводом учесталих случајева анонимних дискредитација у јавности запослених на Филозофском факултету, Наставно-научно веће Филозофског факултета Универзитета у Београду на својој седници од 22.12.2016. године, оштро је осудило злоупотребу јавних средстава комуникације, друштвених мрежа и факултетске листе електронских адреса у циљу дискредитације чланова Наставно-научног већа и рушења угледа Филозофског факултета. Овим саопштењем чланови и чланице Наставно-научног већа исказују заједничко опредељење за очување комуникације примерене академској институцији које треба да допринесе успостављању повољних услова за рад и колегијалних односа, као и очувању угледа Филозофског факултета, једне од најстаријих и најугледнијих образовних установа у Србији.

ПРЕДСЕДНИК ВЕЋА
Проф. др Војислав Јелић

2016

Одељење за филозофију позива на предавање „Логика у српској култури“ проф. др Косте Дошена. Предавање ће бити одржано у малој сали Коларчеве задужбине у четвртак, 29.12.2016. године са почетком у 18 часова. Улаз је слободан.

2016

Студенти свих нивоа студија имају прилику да оцене наставнике и сараднике из предмета које су слушали у претходном семестру. Само уколико добијемо повратну информацију, можемо нешто и да мењамо. Одвојте мало времена за попуњавање анкете и на тај начин допринесите унапређењу наставе на Факултету.
Анкета је анонимна, мишљење студената је важно и електронска евалуација је прилика да студенти изнесу своје мишљење.

Поштоване колегинице и колеге,

Представљамо Вам четврти број часописа Артум.

Редакција историјско-уметничког часописа Артум

2016

Мастер психолог Сања Першић добитник је овогодишње награде Привредне коморе Београда за мастер рад одбрањен на Одељењу за психологију Филозофског факултета у Београду, са темом „Ситуационо-контекстуални и индивидуални фактори који доприносе опредељивању жена у Србији за руководеће позиције“.

2016

Конкурс за доделу „Награде Задужбине Ђоке Влајковића“ за најбољи научни рад младих научних радника Универзитета у Београду налази се у прилогу.

2016

Обавештење о пријави испита у јануарском испитном року у школској 2016/2017. години налази се у прилогу.

2016

Oбавештавамo Вас да је ректор Универзитета у Београду, проф. др Владимир Бумбаширевић, потписао Споразум о Sylff програму са Токио фондацијом из Јапана. У складу са динамиком предвиђеном Споразумом, Комитет Токио фонда Универзитета у Београду објавио је 25. новембра 2016. године конкурс за доделу стипендија у оквиру Sylff програма. Конкурс ће бити отворен до 25. децембра 2016. године а више информација о самом конкурсу могу се наћи на адреси:

2016

У децембру Биоскоп на Филозофском улази у нову тематску целину, у којој пуштамо филмове и причамо о образовању.

Овог четвртка пуштамо филм канадског редитеља Филипа Феларда „Господин Лазар”. Главни јунак ове приче, Башир Лазар је средовечни алжирски имигрант, који тражи политички азил у Квебеку. Добија посао у једној монтреалској школи, као замена за учитељицу која је извршила самоубиство. Лазар долази из културолошки и језички другачије средине, његов француски се разликује од француског његових ученика. Бирократија и ланци „демократског” система, где учитељу није дозвољено да оствари било какав физички контакт са својим ученицима, стварају почетну дистанцу између Лазара и његових ђака. Ово је прича о човеку који склања сопствену патњу у страну, како би помогао деци да превазиђу ситуацију смрти.

Пројекција се одржава у четвртак 22. децембра у 18:30 часова у амфитеатру „Георгије Острогорски“. Наш гост ове недеље је др Драган Попадић, професор на Одељењу за психологију на Филозофском факултету.

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10