2018

У складу са Правилником о студентском вредновању наставе и педагошког рада наставника Филозофског факултета и са Правилником о студентском вредновању педагошког рада наставника и сарадника Универзитета у Београду, студентско вредновање педагошког рада наставника и сарадника за јесењи семестар академске 2018/2019. године биће спроведено у периоду од 10.12.2018. до 21.12.2018. године.

Мирјана Адамовић, с.р.
Председница Комисије
за обезбеђивање
квалитета и самовредновање

2018

Поред општих услова конкурса, кандидати су у обавези да уз конкурсну документацију приложе мотивационо писмо које ће бити основ за разговор са кандидатима. Мотивационо писмо треба да садржи мотиве уписа докторских студија филозофије и области интересовања кандидата.

Мотивационо писмо треба да буде дужине једне стране, прореда 1,5, фонт Times New Roman, величина 12.

2018

Расписује се Конкурс за доделу 4 (четири) награде Задужбине Ђоке Влајковића за најбољи научни рад младих научних радника Универзитета у Београду, са групације:
- природно-математичких наука,
- техничко-технолошких наука,
- медицинских наука и
- друштвено-хуманистичких наука.

Више о томе у прилогу вести.

2018

Национална конференција Сједињене Америчке Државе у друштвеним и хуманистичким наукама у Србији, коју организују Филозофски факултет и Институт економских наука у Београду уз помоћ Амбасаде САД у Србији, биће свечано отворена у свечаној сали Филозофског факултета у четвртак 6. децембра. Други дан конференције одржаће се на Институту економских наука. Програм конференције можете наћи у прилогу вести.

2018

У четвртак, 6.децембра, са почетком у 13 часова, у учионици 410, одржаће се интерни скуп Одељења за археологију под називом "Repetitio archaeologiae" - представљање радова наставника и истраживача Одељења за археологију изложених на научним скуповима одржаним у иностранству током 2018. године. Програм скупа је у прилогу.

2018

Лабораторија за експерименталну психологију вас позива на трибину са темом "Неолитска Винча – повратак у почетак", о којој ће говорити Драган Јанковић (Музеј града Београда, кустос на локалитету Бело брдо у Винчи).

Трибина ће се одржати у четвртак 6. децембра у 15 часова у просторијама Лабораторије за експерименталну психологију на Филозофском факултету у Београду (сутерен).

Драге колеге и колегинице,

Због великог интересовања за акцију Проследи књигу, Клуб студената педагогије вас обавештава да ће акција прикупљања књига бити продужена и током следеће две недеље. Књиге можете донети понедељком (3. и 10.12.) од 13 до 16 часова и четвртком (6. и 13.12.) од 11 до 14 часова у просторије Института за педагогију и андрагогију (6. спрат).

За више информација пратите нас на https://www.facebook.com/KlubStudenataPedagogije или путем мејла ksp@hotmail.rs.

2018

Са великим задовољством вас обавештавамо да је током хуманитарне акције за прикупљање донација УНИЦЕФ-у поводом Светског дана детета, коју је Филозофски факултет организовао 20. и 21. новембра 2018, прикупљено 79.095,00 динара.

Захваљујемо свима који су донирали књиге, студентима волонтерима и Клубу студената педагогије. У прилогу вести можете наћи и захвалницу која је стигла из УНИЦЕФ-а.

Овим путем желели бисмо да упутимо позив студентима, наставницима, сарадницима и пријатељима Филозофског факултета да донирају књиге и у току године, како бисмо наставили са традицијом организовања хуманитарних акција. За преузимање књига (стручних, романа, стрипова, књига за децу…) у току године можете се обратити на мејл mila.bakic@f.bg.ac.rs.

2018

Диференцијални испит као услов за конкурс на докторске студије филозофије за кандидате који нису завршили основне и мастер студије филозофије биће одржан у четвртак, 6. децембра у 12 сати у сали 312 на трећем спрату Филозофског факултета.

Кандидати су у обавези да до 5.12.2018. године до 14 сати секретару Одељења за филозофију доставе:

1. Молбу за полагање диференцијалног испита за конкурисање на докторске студије филозофије

2. Копију дипломе и додатка дипломи, односно копију уверења о завршеном студијском програму првог и другог степена студија (и оригинале на увид)

3. Потврду о извршеној уплати (сврха уплате: Накнада за полагање диференцијалног испита; прималац: Филозофски факултет Универзитета у Београду; Износ: 10.000,00 дин; жиро рачун: 840-1614666-19; позив на број: 97 68107)

Секретаријат Одељења за филозофију налази се на 3. спрату (канцеларија бр. 314).

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16