2016

Oбавештавамo Вас да је ректор Универзитета у Београду, проф. др Владимир Бумбаширевић, потписао Споразум о Sylff програму са Токио фондацијом из Јапана. У складу са динамиком предвиђеном Споразумом, Комитет Токио фонда Универзитета у Београду објавио је 25. новембра 2016. године конкурс за доделу стипендија у оквиру Sylff програма. Конкурс ће бити отворен до 25. децембра 2016. године а више информација о самом конкурсу могу се наћи на адреси:

2016

У децембру Биоскоп на Филозофском улази у нову тематску целину, у којој пуштамо филмове и причамо о образовању.

Овог четвртка пуштамо филм канадског редитеља Филипа Феларда „Господин Лазар”. Главни јунак ове приче, Башир Лазар је средовечни алжирски имигрант, који тражи политички азил у Квебеку. Добија посао у једној монтреалској школи, као замена за учитељицу која је извршила самоубиство. Лазар долази из културолошки и језички другачије средине, његов француски се разликује од француског његових ученика. Бирократија и ланци „демократског” система, где учитељу није дозвољено да оствари било какав физички контакт са својим ученицима, стварају почетну дистанцу између Лазара и његових ђака. Ово је прича о човеку који склања сопствену патњу у страну, како би помогао деци да превазиђу ситуацију смрти.

Пројекција се одржава у четвртак 22. децембра у 18:30 часова у амфитеатру „Георгије Острогорски“. Наш гост ове недеље је др Драган Попадић, професор на Одељењу за психологију на Филозофском факултету.

2016

Висока школа - Академија за уметност и конзервацију СПЦ и Филозофски факултет у Београду позивају вас на промоцију монографије „Вајарски бетони“ Рајка Д. Блажића, 23. децембра у 18 часова, Филозофски факултет, сала 401.

О монографији „Вајарски бетони“ говоре: декан Филозофског факултета проф. др Војислав Јелић, декан Академије СПЦ проф. др Зоран Михаиловић, проф. др Драгица Јевтић, Грађевински факултет Београд, проф. др Александар Кадијевић, Филозофски факултет Београд и проф. др Предраг Ристић, архитекта.

2016

Обавештавамо вас да ће се представљање MobiON портала Универзитета у Београду за ERASMUS + мобилност и инфо састанак са колегама који су у оквиру ERASMUS+ програма боравили на размени одржати у петак, 23. децембра у 12.30 у свечаној сали „Драгослав Срејовић“ на првом спрату Филозофског факултета.

MobiON представља онлајн софтвер за размену студената, наставника и административног особља Универзитета у Београду. Додатне информације можете сазнати на http://mobion.bg.ac.rs/

2016

У недељу 25.12. с почетком у 15 часова Удружење студената психологије „Стимулус“ организује Инфодан за будуће бруцоше. Позивамо све заинтересоване за студије психологије да дођу и присуствују презентацији где ћемо причати о пријемном, студијама и могућностима које пружају студије психологије. Видимо се у недељу, у учионици 101 на Филозофском факултету.

2016

Лабораторија за експерименталну психологију вас позива на трибину са темом „Веруј ми да те лажем! Испитивање способности лагања и њених корелата“, о којој ће говорити Никола Милосављевић (Одељење за психологију, Филозофски факултет, Београд).

Трибина ће се одржати у четвртак 22. децембра у 15 часова, у просторијама Лабораторије за експерименталну психологију на Филозофском факултету у Београду (сутерен Факултета).

У прилогу се можете детаљније информисати о садржају трибине.

2016

Центар за образовање наставника вас позива на предавање и радионицу „Активности каријерног вођења и саветовања у средњој школи“ коју ће реализовати представници Фондације Темпус - Euroguidance центра.

Предавање ће се одржати у среду 21. децембра са почетком у 17:30 у учионици Центра за образовање наставника на међуспрату старе зграде Филозофског факултета.

У оквиру предавања будући стручни сарадници и предметни наставници биће у прилици да се упознају са циљевима активности каријерног вођења и саветовања, организацијом рада тима за КВиС, и начинима ефикасног и сврсисходног планирања активности који воде развоју вештина управљања каријером код ученика. Заинтересовани студенти ће након предавања имати прилику да се пријаве и за тросатну радионицу која ће се одржати почетком 2017. године, а на којој ће моћи додатно да се информишу о наведеној теми.

Euroguidance је европска мрежа за подршку каријерном вођењу и саветовању која промовише европску димензију каријерног вођења и пружа релевантне информације о каријерном вођењу и мобилности. Euroguidance центар у Србији је почео са радом 2013. године као саставни део Фондације Темпус.

У прилогу се можете детаљније информисати о теми каријерног вођења и саветовања.

2016

Промоција књиге проф. др Радивоја Радића под насловом „Клио се стиди - против злостављања историјске науке“ одржаће се у петак 23.12.2016. године у 19 часова у свечаној сали „Драгослав Срејовић“ - сала 108.

О књизи ће говорити проф. др Радивој Радић, проф. др Синиша Мишић и проф. др Марко Шуица.

2016

Одлука Савета Факултета о умањењу школарине за школску 2016/2017. годину налази се у прилогу.

2016

Обавештење за студенте којима је први пут одобрен студентски кредит или стипендија налази се у прилогу.

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11