2017

Центар за развој каријере и саветовање студената Универзитета у Београду организује за студенте завршних година и дипломце Универзитета у Београду програм „Кадар да будем кадар“. Програм „Кадар да будем кадар“ представља серију тренинга које ће водити стручњаци из области људских ресурса, а с циљем унапређења вештина младих дипломаца и студената који желе да побољшају своје шансе на тржишту рада.

До сада је успешно реализовано десет циклуса тренинга, први у децембру 2010. године. Једанаести циклус тренинга је планиран за период од 15.5 до 24.5.2017. године и биће посвећен следећим темама: Тимски рад, Комуникационе вештине и конфликти, Презентационе вештине, Лична ефикасност и постављање циљева и радионица „Покрени се“.

Планирано је да програм похађа 30 високо мотивисаних младих људи, студената и дипломаца Универзитета у Београду, који ће по окончању програма добити јединствени сертификат о похађању тренинга.

Више информација и формулар за пријављивање налазе се на линку:
http://www.razvojkarijere.bg.ac.rs/kdbk-2017-maj Рок за пријаву је уторак, 09. мај 2017. године.

Центар за развој каријере и саветовање студената
Универзитет у Београду
Студентски трг 1, Београд

2017

Центар за сарадњу са UCL је испред Филозофског факултета у Београду у кооридинацији са UCL (University College London) добио Horizon 2020 пројекат: Delayed Transformation Fatigue in Central and Eastern Europe;

Пројекат је добијен у оквиру позива Европске комисије за Innovative Training Networks и трајаће 48 месеци. Поред UCL и Филозофског факултета у конзорцијум су укључени и остали пратнери из IMESS конзорцијума (Универзитет у Прагу, Универзитет у Кракову, Корвиниус универзитет у Будимпешти и Универзитет у Тартуу).

У пројекту учествују: проф. др Никола Самарџић, доц. др Исидора Јарић и доц. др Харис Дајч.

2017

Обавештавамо заинтересоване да ће др Драгана Димитријевић, доцент Одељења за класичне науке, у петак, 12. маја у 19 часова, на Правном факултету у Београду одржати предавање на тему "Добра стара времена као лајт-мотив Цицероновог беседништва".

2017

У Лабораторији за експерименталну психологију одржаће се два предавања у следећим терминима:

Четвртак, 4. маја у 15 h
НАУЧНА КАРТОГРАФИЈА: БИБЛИОГРАФСКО МАПИРАЊЕ НА ОСНОВУ ДЕСКРИПТОРА НАУЧНИХ РАДОВА
Предавач
Тања Јевремов (Одсек за психологију,
Филозофски факултет, Универзитет у Новом Саду)

Петак, 5. маја у 15 h
EEG OUTSIDE THE LAB: THE INTERSECTION OF RESEARCH AND WEARABLE TECHNOLOGY
Предавач
Јасна Тодоровић

2017

Клуб студената етнологије и антропологије (КСЕА) позива вас на Антрополошке разговоре #6, „Између симболичког и физичког: Антрополошка анализа сексуалног насиља“, који ће бити одржани у Студентском културном центру (СКЦ), Краља Милана 48, у четвртак 04.05. у 18 часова. Говори: Јована Матејић, студенткиња етнологије и антропологије Модераторка: Вања Ристић, етнолошкиња и антрополошкиња

2017

Лабараторија за експерименталну психологију Вас позива на предавање:

EEG OUTSIDE THE LAB: THE INTERSECTION OF RESEARCH AND WEARABLE TECHNOLOGY

Јасна Тодоровић

InteraXon, Toronto

Четвртак, 5. мај 2017. у 15h

Тања Јевремов

Одсек за психологију, Филозофски факултет, Универзитет у Новом Саду четвртак, 4. мај 2017. у 15 h.

2017

Социолошки клуб Вас позива на разговор о књизи "Ходочашћа у XXI веку: студије случаја три светилишта у Србији" ауторке др Драгане Радисављевић Ћипаризовић. О књизи ће говорити проф. др Лидија Радуловић, проф. др Милан Вукомановић, Дражен Павлица и ауторка. Четвртак, 04. мај 2017. године у 17 часова, Филозофски факултет у Београду – свечана сала „Драгослав Срејовић“ (108).

2017

На Филозофском факултету ће се 20. маја одржати студентска конференција Теме у филозофији политике . Рок за пријаву је 15. мај, а студенти се могу пријавити преко следећег линка: https://goo.gl/forms/vMqU5iteXnD2Tyyi1

2017

Обавештавамо заинтересоване за упис на основне академске студије да више информација о тесту опште информисаности и примере тестова могу пронаћи у рубрици За будуће студенте – Програм за полагање пријемног испита (http://www.f.bg.ac.rs/buduci_studenti/prijemni_ispit/prijemni_ispit).

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16