2017

Обавештавамо вас да ће од 24. до 26. марта на Филозофском факултету бити одржана 23. Емпиријска истраживања у психологији, са два пленарна предавача: у петак 24. марта у 17.30 часова ће предавање одржати Јоханес Келер (Johannes Keller) са Универзитета у Улму, а у суботу 25. марта у 16:15 предавање ће одржати Александар Костић са Универзитета у Београду.

Програм и детаљније информације о скупу налазе се на сајту http://empirijskaistrazivanja.org/

2017

Јавни позив за достављање затворених писаних понуда за закуп на одређено време дела пословног простора чији је корисник Универзитет у Београду – Филозофски факултет, Београд, Чика Љубина 18-20, објекта у приземљу и на међуспрату зграде Факултета са стране академског платоа, налази се у прилогу.

2017

Лабораторија за експерименталну психологију вас позива на трибину са темом „Контрола квалитета података“, о којој ће говорити Лазар Јовановић (Републички завод за статистику).

Трибина ће се одржати у четвртак 23. марта у 15 часова, у просторијама Лабораторије за експерименталну психологију на Филозофском факултету у Београду (сутерен Факултета).

У прилогу се можете детаљније информисати о садржају трибине.

2017

Волонтери Филозофског факултета вас позивају да дођете да дате крв и тиме помогнете многима којима је то преко потребно. Акција ће се одржати у уторак 21. марта у свечаној сали Драгослав Срејовић (108) од 11 до 17 часова.

2017

Центар за теорију историје Филозофског факултета и Балканолошки институт САНУ позивају на треће предавање из циклуса „Ad Fontes online“, Doing digital diplomatics in monasterium.net: Images, diplomatic discourse and indexing, које ће у четвртак, 16. марта 2017. године, са почетком у 16.30 часова, у учионици 106, одржати др Георг Фогелер (Универзитет у Грацу).

Важна напомена: Због ограниченог броја места, молимо заинтересоване да до среде 15. марта, најаве своје учешће на cth@f.bg.ac.rs

Циклус предавања се одржава у оквиру међународног пројекта „Community as Opportunity: The creative archives’ and users’ network”, који реализује Балканолошки институт САНУ уз подршку Европске комисије и Министарства културе и информисања Републике Србије.

2017

Обавештење о пријави испита у мартовском апсолвентском испитном року у школској 2016/2017. години налази се у прилогу.

2017

Радионица „Језик и филозофија емоција“ одржаће се у четвртак, 16. марта и петак, 17. марта од 10 сати у Универзитетској библиотеци „Светозар Марковић“. Више о радионици у прилогу.

2017

Лабораторија за експерименталну психологију вас позива на трибину са темом „Парадоксални опажај величине: једна београдска - и не само београдска - илузија“, о којој ће говорити Дејан Тодоровић (Лабораторија за експерименталну психологију, Одељење за психологију, Филозофски факултет, Београд).

Трибина ће се одржати у четвртак 16. марта у 15 часова, у просторијама Лабораторије за експерименталну психологију на Филозофском факултету у Београду (сутерен Факултета).

У прилогу се можете детаљније информисати о садржају трибине.

2017

У прилогу се налази обавештење о једнодневној студентској пракси „Новија архитектура Београда“, која ће се одржати 2. јуна.

2017

Гошћа Института за антику и класично наслеђе и Одељења за класичне науке др Весела Валиавичарска (University of Maryland) одржаће предавање на тему Rhythm and Argument Flow in Byzantine Rhetorical Theory у среду 15. марта од 15.00 у учионици Одељења за класичне науке.

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10