2017

Центар за визуелну културу Балкана Филозофског факултета у Београду Вас са задовољством позива на предавање др. Наташе Мишковић, професора са Универзитета у Базелу, под називом "Истраживање постосманског наслеђа кроз визуелну историју дигиталне хуманистичке науке и међународну сарадњу: базелски СИБА пројекат." Предавање које ће се одржати у петак, 15.12.2017, у свечаној сали "Драгослав Срејовић" на првом спрату Филозофског факултета, посвећено је презентовању резултата рада на пројекту о постосманском наслеђу на Балкану чији је један од резултата и изложба "Градови у покрету - постосманско наслеђе", тренутно отворена у Историјском музеју Србије.

2017

Трибина ЦТИ / У потрази за културном историјом: Француске варијације на тему интеркултурних студија - више о томе у прилогу вести.

2017

Волонтери Филозофског факултета вас позивају у среду, 13.12.2017, да дођете на последњу акцију добровољног давања крви у овом семестру, да дате крв и тиме помогнете многима којима је то потребно. Акција ће се одржати у свечаној сали "Драгослав Срејовић" (108) од 11 до 17 часова.

2017

Kонкурс за упис студената на докторске студије филозофије, историје, педагогије, андрагогије, психологије, историје уметности, археологије и класичних наука на Филозофском факултету Универзитета у Београду у академској 2017/2018. години објављен је на сајту Факултета (где се може и преузети) у рубрици За будуће студенте - Конкурси (www.f.bg.ac.rs/buduci_studenti/konkurs).

Обавештења у вези са пријавом на конкурс и уписом кандидата биће објављивана у рубрици Вести за будуће студенте (www.f.bg.ac.rs/buduci_studenti/vestiBS).

2017

Принципи рангирања пријављених кандидата утврђени су на нивоу Факултета. Од максимално 100 бодова, 40 се добија за резултате претходног рада, а 60 за резултате постигнуте на пријемном испиту (мотивационо писмо и интервју са кандидатима).

При обрачуну резултата претходног рада релевантни су просек оцена на основним и мастер студијама, дужина студирања на основним и мастер студијама и објављени научни радови, уколико их има.

Минималан број бодова (у односу на максималних 100 бодова) које треба добити да би се стекла могућност уписа на докторске студије износи 51.

2017

Детаљне информације о датуму пријемног испита и структури мотивационог писма за упис на докторске студије филозофије налазе се у прилогу.

2017

Позивамо Вас да у четвртак, 14. децембра 2017, у амфитеатру "Георгије Острогорски" са почетком у 12 часова присуствујете свечаној седници поводом обележавања 125 година постојања Катедре за педагогију.

2017

Гостујући предавач, др Франц Фишер из Центра за дигиталну хуманистику Универзитета у Келну, приказаће различите технике помоћу којих је могуће остварити бољи увид у оштећену и тешко читљиву грађу, пре свега у средњовековне рукописе, повеље и печате, али и доћи до поузданијих сазнања о њиховом пореклу и старости. Међу фото-техникама посебно се издваја тзв. "Reflectance Transformation Imaging" (RTI), веома успешно примењена у обради печата, а развијена управо у установи из које долази др Фишер.
Предавање ће бити одржано на енглеском језику. Предвиђен је и разговор са предавачем, уз модерацију доц. др Жарка Вујошевића.