2018

Задовољство нам је да Вам представимо нову публикацију Института за социолошка истраживања: Анђелка Мирков (2017) „Социјална одрживост града: изазови неолибералне урбане политике”, Београд: Чигоја штампа и ИСИ ФФ. Публикација је доступна у библиотеци Одељења за социологију и у Институту за социолошка истраживања.

2018

Министарство за европске интеграције расписује конкурс за три најбоља студентска рада у области европске интеграције и процеса приступања Републике Србије Европској унији.

Више детаља о конкурсу можете наћи у делу МЕЂУНАРОДНА САРАДЊА / КОНКУРСИ: http://www.f.bg.ac.rs/medjunarodna_saradnja/konkursi

2018

Конкурс за доделу „Награде Веселина Лучића” за 2018. годину, за најбоље књижевно остварење наставника и сарадника на Универзитету у Београду у 2017. години, биће објављен и у дневном листу Политика 26.02.2018. године.

Рок за подношење пријава је од 26.02. - 27.04.2018. године. Све важне информације у вези са конкурсом налазе се у прилогу.

2018

Конкурс за доделу Награде Веселина Лучића за 2018. годину, за најбоље научно остварење наставника и сарадника на Универзитету у Београду у 2017. години, биће објављен и у дневном листу Политика 26.02.2018. године.

2018

Предавање "Ослобођење животиња" у оквиру циклуса "Морална и законска права животиња" биће одржано 27.02.2018. у 17.00 у просторијама Српског филозофског друштва (ФДС) на Филозофском факултету у Београду. Предавање ће одржати Роберт Међугорац.

Биографију предавача и сиже предавања можете погледати у прилогу.

2018

У прилогу вести можете наћи Саопштење поводом захтева за покретање прекршајног поступка против студената Филозофског факултета Универзитета у Београду

2018

Једанаеста зимска радионица "Јеврејска уметност и традиција" одржаће се од 5. до 10. фебруара 2018. године, у организацији Одељења за историју уметности и Центра за студије јеврејске уметности и културе на Филозофском факултету у Београду. Више о томе можете наћи на страници за Међународну сарадњу

2018

У петак и суботу, 30. и 31. марта 2018, у свечаној сали "Драгослав Срејовић", биће одржана конференција "Српска археологија између теорије и чињеница", у организацији Филозофског факултета, Одељења за археологију и Центра за теоријску археологију. Више о томе у прилогу вести.

2018

Четврта по реду међународна конференција "Imperialism and Identities at the Edges of the Roman World", одржаће се у Истраживачкој станици Петница од 20-23. септембра 2018. године. Конференцију организују Одељење за археологију Филозофског факултета у Београду, Одсек за историју Филозофског факултета у Новом Саду и Истраживачка станица Петница. Рок за предају апстраката је 1. Јун. У прилогу можете наћи детаљне податке о конференцији.

The fourth international "Imperialism and Identities at the Edges of the Roman World" conference will be held at Petnica Science Center in September 20-23rd, 2018. The conference is organized by Department of Archaeology, Faculty of Philosophy Belgrade, Department of History, Faculty of Philosophy Novi Sad and Petnica Science Center. Abstracts submission deadline is June 1st. You will find attached the conference details.

2018

Потписивањем протокола о сарадњи Фондације Новак Ђоковић и Филозофског факултета Универзитета у Београду, две студенткиње докторских студија и једна асистенткиња са научним искуством, добиле су стипендије ове Фондације и прилику да се баве недовољно истраженим темама утицаја дигиталних технологија и културе вртића на предшколско образовање.

Подршка коју Фондација од ове године даје младим истраживачима и докторантима предшколске педагогије помаже јачању истраживачког подмлатка и омогућава да се кроз активности усмерене на промену праксе, подигне квалитет предшколског образовања и развију програми усмерени на добробит сваког детета.

Више о Фондацији Новак Ђоковић и оствареној сарадњи са Филозофским факултетом можете пронаћи на: https://novakdjokovicfoundation.org/sr/press-center/novosti-i-informacije/fondacija-novak-dokovic-stipendira-tri-doktorantkinje-pedagogije/

1, 2, 3, 4, 5