Феб

Позив за пријаве за међународну Летњу школу о присилном расељавању у Београду

Позивамо студенте основних, мастер и докторских студија, заинтересоване за теме у областима миграција, расељења и граница, да се пријаве за Летњу школу о присилном расељавању – Interdisciplinary Summer School on Forced Displacement.

Школа ће бити организована од 27. маја до 07. јуна 2024. године на Факултету политичких наука у Београду, на енглеском језику. Укључиће студенате, предаваче и практичаре из више земаља. Школу организује Center on Forced Displacement (Универзитет у Бостону, САД), уз помоћ Migration, Integration and Governance Research Center Факултета политичких наука (Универзитет у Београду, Република Србија).

Пријаве се налазе на линку: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSel17HR1bmynxhNdODO4VtAIsa22-FM4HnxHYAzhciH8OAUzg/viewform?usp=sf_link

Рок за пријаве: 31. март 2024. године.

Контакти за додатна питања:
Проф. др Наталија Перишић, редовна професорка, Универзитет у Београду – Факултет политичких наука, Одељење за социјалну политику и социјални рад
natalija.perisic@fpn.bg.ac.rs

Др Теодора Јовановић, научна сарадница, Етнографски институт САНУ
teodora.jovanovic@ei.sanu.ac.rs

Опширније у прилогу вести.