Феб

Конкурс - Семинар „Едитовање гена“

Центар за биоетичке студије организује двомесечни семинар „Едитовање гена“. Биће одржано по једно предавање сваке седмице, током марта и априла 2017. године. Семинар ће отпочети уводом у научне аспекте и начин функционисања основних техника едитовања гена (са акцентом на ЦРИСПР). Након тога ће се разматрати етички аспекти употребе ових технологија. Такође, биће речи о потенцијалним опасностима ових технологија за друштво, економију, као и о психолошким факторима на које би ове технике могле да имају утицај. Разматраће се и теме као што су ксенотрансплатација, ГМО храна и биотехнологија патогена, па ће се у оквиру семинара покренути и питање да ли је природно нужно и здравија опција.

Семинар ће бити одржан на енглеском језику. На семинар су позвани сви заинтересовани студенти основних, мастер и докторских студија и заинтересовани професионалци. Број места је ограничен. Рок за пријаву је 5. март 2017. На семинар се можете пријавити путем мејла: konkurscbs@gmail.com

Предавачи на семинару су:
Урсула Бартечо – студенткиња мастер студија биотехнологије
Јелена Димитријевић – докторанткиња филозофије