Феб

Није Филозофски ћутати, 3. трибина УЗРОЦИ ЗАОСТАЈАЊА СРПСКЕ ПРИВРЕДЕ, 21.2.2019. у 18:30 часова, Амфитеатар Филозофског факултета

Трећа трибина у оквиру циклуса Није Филозофски ћутати одржаће се на Филозофском факултету Универзитета у Београду 21.2.2019. године од 18:30 часова. Уместо "камионима и авионима", трибина ће бити посвећена разговору о узроцима заостајања српске привреде за европским и упоредивим привредама из региона. На трибини ће говорити Миодраг Зец и Огњен Радоњић, професори Филозофског факултета у Београду, Милојко Арсић, професор Економског факултета у Београду и Милан Ћулибрк, главни и одговорни уредник недељника НИН.

Одржавањем циклуса трибина Није Филозофски ћутати - на којима ће наставници и сарадници Факултета са својим гостима из других високошколских установа, уметницима, научницима и јавним личностима расправљати о најактуелнијим друштвеним, културним и политичким темама - Филозофски пружа отворену подршку слободи говора у Србији и придружује се грађанским настојањима за успостављањем демократског друштва.

Филозофски факултет Универзитета у Београду је најстарија високообразовна установа у Србији. Као средиште слободне мисли и покретач демократских процеса у друштву, са својих девет одељења и бројним научним институтима и центрима, Филозофски има посебну обавезу и одговорност да својим студентима, као и укупној јавности, понуди знања која могу помоћи у разумевању проблема данашњице. Управо оне науке које се изучавају на Филозофском, од друштвено-хуманистичких до историјских, могу својим теоријским, емпиријским и методолошким приступима да додатно осветле савремене феномене и да укажу на могућа решења проблема који притискају српско друштво. Овај факултет негује традицију критичке и демократске мисли, а његови наставници и сарадници данас имају и посебну моралну обавезу да ту традицију подрже, на тај начин доприносећи изградњи грађанског друштва у Србији.