Студентски парламент

Јул

2022

Прелиминарни резултати и Записник о додатном избору се налазе у прилогу.

2022

Биографије кандидата за чланове Студентског парламента за мандат у трајању до октобра 2023. године се налазе у прилогу вести.

2022

Коначна листа кандидата је у прилогу.

2022

Прелиминарна листа кандидата се налази у прилогу.

2022

Трибина „Жене у новинарству” у организацији Студентског парламента Филозофског факултета ће бити одржана у петак 17. јуна 2022. године са почетком у 18 часова у амфитеатру „Георгије Острогорски” Филозофког факултета.

На трибини ће као говорнице учествовати Жаклина Таталовић, Биљана Обрадовић и Бобана Живановић.

2022

Додатни избор чланова Студентског парламента Филозофског факултета ће се одржати у понедељак 4. јула 2022. године у периоду од 10 до 14 часова у холу првог спрата Филозофског факултета.

На додатним изборима се бира:
- један представник студената са инвалидитетом и студената уписаних по афирмативним мерама;
- по један представник студената са Одељења за археологију, Одељења за етнологију и антропологију, Одељења за социологију и Одељења за филозофију;
- два представника студената са Одељења за психологију;
- три представника студената са Одељења за педагогију и андрагогију.

Право да бирају и да буду бирани имају студенти са инвалидитетом и студенти уписани по афирмативним мерама, као и студенти са одељења са којих се представник студената бира.

Кандидатуре се подносе од 15. до 21. јуна 2022. године у периоду од 11 до 13 часова у холу првог спрата Филозофског факултета. Кандидатуре се подносе лично, предајом попуњеног Обрасца 1 и биографије и уверења о редовном студирању подносиоца кандидатуре.

Одлука о ближим условима и поступку спровођења додатног избора и Образац 1 се налазе у прилогу ове вести. Образац 1 ће, такође, бити доступан на месту пријема кандидатура.

2022

На основу предлога Студентског парламента утврђеног на ΧΙ ванредној седници Студентског парламента, председник Студентског парламента је донео Одлуку о расписивању додатног избора чланова Студентског парламента за мандат у трајању до октобра 2023. године.

На поменутим изборима се бира:

- један представник студената са инвалидитетом и студената уписаних по афирмативним мерама на Филозофском факултету;
- два представника студената са Одељења за психологију;
- три представника студената са Одељења за педагогију и андрагогију.

Изборна комисија Студентског парламента ће до четвртка 9. јуна 2022. године донети одлуку о ближим условима и поступку спровођења додатног избора, којом се уређује време и место одржавања избора, начин и услови кандидовања за избор, облик и садржај гласачких листића, чланови Бирачког одбора за спровођење избора и друга питања од значаја за спровођење додатног избора.

2022

XI ванредна седница Студентског парламента ће бити одржана у суботу 4. јуна 2022. године у 15 часова помоћу Google Meet платформе. Материјал за седницу се налази у прилогу вести./p>

2022

I седница председништва Студентског парламента ће се одржати у среду 27. априла 2022. године помоћу Zoom платформе.

Сазивница и предлог дневног реда се налазе у прилогу вести.

2022

VI редовна седница Студентског парламента ће се одржати у суботу 30. априла 2022. године помоћу Zoom платформе.

Сазивница и предлог дневног реда се налазе у прилогу вести.