Vesti i događaji

Сеп

2018

Прелиминарне ранг-листе за археологију, историју и историју уметности и посебна ранг-листа за кандидате који су се пријавили на основу афирмативне мере АМ3 за психологију и педагогију, објављена су на стаклима Факултета ка Академском платоу и на сајту Факултета, у рубрици За будуће студенте – Прелиминарна ранг листа (www.f.bg.ac.rs/buduci_studenti/preliminarna).

Жалбе на прелиминарне ранг-листе могу се поднети у архиви Факултета и на портирници Факултета у наредних 36 сати од тренутка објављивања прелиминарне ранг-листе, а најкасније до 10.9.2018. до 8.00 сати. Дана 10.9.2018, до 11.00 сати Комисија за упис ће донети решење по жалби. Жалбе на решење Комисије подносе се декану најкасније 11.9.2018. до 11.00 сати, у архиви Факултета и на портирници Факултета. Декан доноси решење по жалби најкасније 11.9.2018. до 15.00 сати.

Сеп

2018

Сви кандидати који су се пријавили за упис на основне академске студије у септембру, полагаће тест знања 5. 9. 2018., а тест опште информисаности 6. 9. 2018. године у свечаној сали 108 на првом спрату са почетком у 10:00 часова.

Кандидати се морају у потпуности придржавати објављеног распореда полагања. Пријемни испит је целовит. Уколико кандидат не изађе на тест знања или / и тест опште информисаности, сматраће се да је одустао од полагања пријемног испита и неће бити рангиран.

Авг

2018

Обавештење о поступку полагања пријемног испита и упису на Филозофски факултет у другом, септембарском уписном року и то за:

• 13 слободних места на ОАС археологије, за студенте који се финансирају на терет буџета;
  • 20 слободних места на ОАС историје, за студенте који се финансирају на терет буџета;
  • 19 слободних места на ОАС историје уметности, за студенте који се финансирају на терет буџета;
  • 10 слободних места на ОАС класичних наука, за студенте који се финансирају на терет буџета;
  • 6 слободних места за кандидате који су средњу школу, или део средњег школовања завршили у иностранству, за студенте који се финансирају на терет буџета;
објављено је у рубрици: Поступак пријављивања и уписа / За будуће студенте,

а може се преузети и овде.

1, 2, 3, 4