Vesti i događaji

2018

У складу са Правилником о студентском вредновању наставе и педагошког рада наставника Филозофског факултета и са Правилником о студентском вредновању педагошког рада наставника и сарадника Универзитета у Београду, студентско вредновање педагошког рада наставника и сарадника за јесењи семестар академске 2018/2019. године биће спроведено у периоду од 10.12.2018. до 21.12.2018. године.

Мирјана Адамовић, с.р.
Председница Комисије
за обезбеђивање
квалитета и самовредновање

2018

Поред општих услова конкурса, кандидати су у обавези да уз конкурсну документацију приложе мотивационо писмо које ће бити основ за разговор са кандидатима. Мотивационо писмо треба да садржи мотиве уписа докторских студија филозофије и области интересовања кандидата.

Мотивационо писмо треба да буде дужине једне стране, прореда 1,5, фонт Times New Roman, величина 12.

2018

Расписује се Конкурс за доделу 4 (четири) награде Задужбине Ђоке Влајковића за најбољи научни рад младих научних радника Универзитета у Београду, са групације:
- природно-математичких наука,
- техничко-технолошких наука,
- медицинских наука и
- друштвено-хуманистичких наука.

Више о томе у прилогу вести.

2018

Национална конференција Сједињене Америчке Државе у друштвеним и хуманистичким наукама у Србији, коју организују Филозофски факултет и Институт економских наука у Београду уз помоћ Амбасаде САД у Србији, биће свечано отворена у свечаној сали Филозофског факултета у четвртак 6. децембра. Други дан конференције одржаће се на Институту економских наука. Програм конференције можете наћи у прилогу вести.

2018

У четвртак, 6.децембра, са почетком у 13 часова, у учионици 410, одржаће се интерни скуп Одељења за археологију под називом "Repetitio archaeologiae" - представљање радова наставника и истраживача Одељења за археологију изложених на научним скуповима одржаним у иностранству током 2018. године. Програм скупа је у прилогу.

2018

Лабораторија за експерименталну психологију вас позива на трибину са темом "Неолитска Винча – повратак у почетак", о којој ће говорити Драган Јанковић (Музеј града Београда, кустос на локалитету Бело брдо у Винчи).

Трибина ће се одржати у четвртак 6. децембра у 15 часова у просторијама Лабораторије за експерименталну психологију на Филозофском факултету у Београду (сутерен).

Драге колеге и колегинице,

Због великог интересовања за акцију Проследи књигу, Клуб студената педагогије вас обавештава да ће акција прикупљања књига бити продужена и током следеће две недеље. Књиге можете донети понедељком (3. и 10.12.) од 13 до 16 часова и четвртком (6. и 13.12.) од 11 до 14 часова у просторије Института за педагогију и андрагогију (6. спрат).

За више информација пратите нас на https://www.facebook.com/KlubStudenataPedagogije или путем мејла ksp@hotmail.rs.

2018

Са великим задовољством вас обавештавамо да је током хуманитарне акције за прикупљање донација УНИЦЕФ-у поводом Светског дана детета, коју је Филозофски факултет организовао 20. и 21. новембра 2018, прикупљено 79.095,00 динара.

Захваљујемо свима који су донирали књиге, студентима волонтерима и Клубу студената педагогије. У прилогу вести можете наћи и захвалницу која је стигла из УНИЦЕФ-а.

Овим путем желели бисмо да упутимо позив студентима, наставницима, сарадницима и пријатељима Филозофског факултета да донирају књиге и у току године, како бисмо наставили са традицијом организовања хуманитарних акција. За преузимање књига (стручних, романа, стрипова, књига за децу…) у току године можете се обратити на мејл mila.bakic@f.bg.ac.rs.

2018

Диференцијални испит као услов за конкурс на докторске студије филозофије за кандидате који нису завршили основне и мастер студије филозофије биће одржан у четвртак, 6. децембра у 12 сати у сали 312 на трећем спрату Филозофског факултета.

Кандидати су у обавези да до 5.12.2018. године до 14 сати секретару Одељења за филозофију доставе:

1. Молбу за полагање диференцијалног испита за конкурисање на докторске студије филозофије

2. Копију дипломе и додатка дипломи, односно копију уверења о завршеном студијском програму првог и другог степена студија (и оригинале на увид)

3. Потврду о извршеној уплати (сврха уплате: Накнада за полагање диференцијалног испита; прималац: Филозофски факултет Универзитета у Београду; Износ: 10.000,00 дин; жиро рачун: 840-1614666-19; позив на број: 97 68107)

Секретаријат Одељења за филозофију налази се на 3. спрату (канцеларија бр. 314).

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26