Vesti i događaji

2017

Поштоване колегинице и колеге, задовољство нам је да вам представимо нову публикацију Института за социолошка истраживања: Ивана Спасић, Вера Бацковић (2017), "Градови у потрази за идентитетом", Београд: ИСИ ФФ и Службени гласник. Публикација је доступна у библиотеци Одељења за социологију, као и за бесплатно преузимање на следећој страници: http://www.f.bg.ac.rs/instituti/ISI/publikacije

2017

Институт за социолошка истраживања организује научни скуп под називом "Глобална криза неолибералног облика капиталистичке регулације и локалне последице: случај Србије", који ће се одржати 17. и 18. новембра 2017. године, у свечаној сали "Драгослав Срејовић" (сала 108). Књига апстраката са програмом научног скупа налази се у прилогу.

2017

Волонтери Филозофског факултета позивају вас да дођете 14.11.2017. на прву овогодишњу акцију добровољног давања крви, дате крв и тиме помогнете многима којима је то потребно. Акција ће се одржавати у свечаној сали "Драгослав Срејовић" (108) од 11 до 17 часова.
Такође, уколико желите да се придружите волонтерском тиму, можете се јавити током саме акције као и на мејл: misic.isidora22@gmail.com

2017

Уводно предавање из предмета "Експресивне методе у образовању одраслих" биће одржано у среду, 8.11.2017, од 13 часова на Институту за педагогију и андрагогију.

2017

Центар за теорију историје Филозофског факултета Универзитета у Београду позива вас на прво предавање из циклуса "Мозаици нација. Национализми, сећања и културни идентитети":

"Нација: кључни појмови", предавач Душан Фундић

које ће се одржати у четвртак 9. новембра у 17 часова. Више о томе у прилогу вести.

2017

Центар за теорију историје Филозофског факултета Универзитета у Београду позива вас на циклус предавања "Мозаици нација. Национализми, сећања и културни идентитети", који ће се одржавати од 9. новембра до 14. децембра. Више о програму можете наћи у прилогу вести.

2017

Обавештавају се студенти мастер студија да ће се уводно предавање из предмета Антропологија Европске уније 1 одржати у уторак 31.10.2017, од 16 часова у сали 509.

2017

Предавање/симпозијум ЈЕВРЕЈСКЕ АРХИВЕ - БУДУЋНОСТ НАШЕ ПРОШЛОСТИ - Ресурси, услуге и могућности за студенте и истраживаче - више о овоме можете пронаћи у прилогу.

2017

Упис студената у школску 2017/18. годину продужава се до петка 3. новембра 2017. године.

Студентска служба

2017

Центар за биоетичке студије у сарадњи са Филозофским факултетом у Београду организује циклус предавања "Морална и законска права не-људских животиња".

Прво предавање под називом "Градивни блокови морала: алтруизам, емпатија и сарадња" одржаће научни сарадник др Игор Живановић 31. октобра у 18.30 у просторијама ФДС-а.

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7