Коначне ранг-листе за упис на докторске студије налазe се у рубрици - За будуће студенте – Ранг-листе – докторске (http://www.f.bg.ac.rs/buduci_studenti/doktorske_liste).

Коначне ранг-листе за упис на мастер студије налазe се у рубрици - За будуће студенте – Ранг-листе – мастер (http://www.f.bg.ac.rs/buduci_studenti/master_liste)./br>

Oдлука декана о пристиглим жалбама.

Детаљније информације се налазе у прилогу ове вести.

Пријава слушања и полагања за студенте основних студија електронским путем је поново пуштена. Хвала вам на разумевању.

Молимо вас да проверите комбинације пријава у вашем е-индексу ако сте их већ направили данас ујутру. Ако нису у реду, уклоните их и направите нове, које одговарају вашим жељама.

Пријава слушања и полагања је планирана од 09.октобра до 14.октобра у 15ч.

Жалбе на комбинације пријава код секретара одељења су радним данима од 15-22. октобра.

Београд, 09.октобар 2019. године

Комисија за упис Филозофског факултета донела је одлуке о жалбама на прелиминарну листу кандидата за упис на мастер и докторске студије у октобарском уписном року.

Детаљније информације се налазе у прилогу ове вести.

Привремено заустављена пријава слушања и полагања за студенте основних студија електронским путем до поподневних часова 09. октобра.

Обавестићемо на сајту када се наставља пријава слушања и полагања.

Пријава слушања и полагања за студенте основних студија електронским путем почиње 09.октобра у 00ч а завршава се 14.октобра у 15ч.

Упис студената у наредну годину студирања на МАСТЕР АКАДЕМСКИМ СТУДИЈАМА за школску 2019/20. годину обавиће се од 01. до 10.октобра 2019. године

Упис студената у наредну годину ДОКТОРСКИХ АКАДЕМСКИХ СТУДИЈА социологије, етнологије и антропологије у школској 2019/20. години обавиће се од 01. до 10. октобра 2019. године

Прелиминарнe ранг-листа за упис на докторске студије налазe се у рубрици - За будуће студенте – Ранг-листе – докторске (http://www.f.bg.ac.rs/buduci_studenti/doktorske_liste).

Прелиминарнe ранг-листа за упис на мастер студије налазe се у рубрици - За будуће студенте – Ранг-листе – мастер (http://www.f.bg.ac.rs/buduci_studenti/master_liste)./br>

Рок за жалбе је 09.10.2019. године до 08:00 часова.
Жалбе се подносе на портирници и у архиви Факултета.

br>

Двадесет прва трибина у оквиру циклуса Није Филозофски ћутати одржаће се на Филозофском факултету Универзитета у Београду 10.10.2019. године од 18:30 часова.

О системским факторима који изнутра и споља изједају академску заједницу говориће професор Божидар Раденковић (Факултет организационих наука УБ), професор Миодраг Јовановић (Правни факултет УБ), др Слободан Првановић (Институт за физику), професор Милан Вукомановић (Филозофски факултет УБ). Модератор је професор Огњен Радоњић (Филозофски факултет УБ).

Одржавањем циклуса трибина Није Филозофски ћутати - на којима наставници и сарадници Факултета са својим гостима из других високошколских установа, уметницима, научницима и јавним личностима расправљају о најактуелнијим друштвеним, културним и политичким темама - Филозофски пружа отворену подршку слободи говора у Србији и придружује се грађанским настојањима за успостављањем демократског друштва.

Филозофски факултет Универзитета у Београду је најстарија високообразовна установа у Србији. Као средиште слободне мисли и покретач демократских процеса у друштву, са својих девет одељења и бројним научним институтима и центрима, Филозофски има посебну обавезу и одговорност да својим студентима, али и укупној јавности, понуди знања која могу помоћи у разумевању проблема данашњице. Управо оне науке које се изучавају на Филозофском, од друштвено-хуманистичких до историјских, могу својим теоријским, емпиријским и методолошким приступима да додатно осветле савремене феномене и да укажу на могућа решења проблема који притискају српско друштво. Овај факултет негује традицију критичке и демократске мисли, а његови наставници и сарадници данас имају и посебну моралну обавезу да ту традицију подрже, на тај начин доприносећи изградњи грађанског друштва у Србији.

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34