2017

Драге/и љубитељке и љубитељи документарног филма,

Позивамо Вас да дођете на пројекцију филма „Босански Hoffenheim“, младог документаристе Јасенка Корјенића у среду 26. априла у 20:15 у Амфитеатру Филозофског факултета.

Трајање филма: 47 мин
Продукција: Al Jazeera Balkans

Синопис филма:

У малом месту Добој код Какња географски у срцу Босне и Херцеговине од 1959. године постоји фудбалски клуб који су мештани назвали ФК Младост. Деценијама су као место и као клуб живели у анонимности, Младост је наступала у најнижим фудбалским лигама. Данас се то све променило и сада клуб наступа у највишем рангу у Премијер лиги БиХ, те на свом терену дочекује велике и славне клубове попут Сарајева и Жељезничара. Клуб је у своје руке преузео Менсур Мушија, локални фармацеутски бизнисмен, који своје доживљаје са европских стадиона жели да гради у малом месту које броји око 3 хиљаде становника, тако што скупа са осталим спонзорима улаже у играчки кадар и инфраструктуру. Али, да се све ипак не може купити новцем сведочи и погодак Хариса Дилавера у судијској надокнади који клуб уводи у Премијер лигу и исписује историју какву ни локални мештани нису могли замислити.

Након пројекције, уследиће дискусија са аутором филма, Јасенком Корјенићем

2017

Обавештавају се заинтересовани да ће се у четвртак, 27. априла, на Одељењу за класичне науке одржати предавање Грчки хороскопи из Оксиринха.

Предавач: доц. др Орсат Лигорио.

Време: 16:30-17:30.

Место: Читаоница Oдељења за класичне науке.

2017

У прилогу је позив на предавање проф. др Лезли Склера, које ће се одржати у петак 28.04.2017. године у 12:00, у свечаној сали „Драгослав Срејовић“.

2017

Центар за теорију историје Филозофског факултета позива на предавање Житије као историјски извор? (Књижевност и историографија) које ће одржати проф. др Ирена Шпадијер (Филолошки факултет, Београд) у четвртак, 27. априла, у 17 часова, у учионици 408.

2017

Волонтери Филозофског факултета вас позивају да данас дођете на последњу акцију добровољног давања крви у овој години и да дате крв и тиме помогнете многима којима је то преко потребно. Акција ће се одржати у свечаној сали „Драгослав Срејовић“ (108) од 11 до 17 часова.

2017

Лабораторија за експерименталну психологију вас позива на трибину са темом „Connectivity in the Mental Lexicon: Some Implications for Morphological Theory and Typology“, о којој ће говорити Andrea D. Sims (The Ohio State University, USA).

Трибина ће се одржати у четвртак 13. априла у 15 часова, у просторијама Лабораторије за експерименталну психологију на Филозофском факултету у Београду (сутерен Факултета).

У прилогу се можете детаљније информисати о садржају трибине.

2017

Трибина: Историјска позадина филма „Монтевидео“ у организацији Клуба студената историје „Острогорски“ одржаће се 12. априла у 20 часова у амфитеатру „Георгије Острогорски“. Гости на трибини ће бити глумац и редитељ Драган Бјелогрлић и проф. др Радина Вучетић.

2017

Обавештење о пријави испита у априлском апсолвентском испитном року у школској 2016/2017. години налази се у прилогу.

2017

XIX Светски фестивал омладине и студената одржаће се од 14. до 22. октобра 2017. године у Руској Федерацији (Москва/Сочи) уз подршку Уједињених нација и државе домаћина и окупиће преко 20.000 младих из око 150 земаља света.

Званична промоција Фестивала одржаће се у четвртак 13. априла са почетком од 20.15 часова на Филозофском факултету у Београду (учионица бр. 101 на I спрату).

На промоцији ће говорити:
проф. Антонела Бијелић, члан Националног комитета за припрему делегације из Србије
Антон Граблин, члан Националног комитета за припрему делегације из Србије
мр Јевгеније Дјомин, шеф Oдељења за питања културе, спорта и омладине Руског дома у Београду

Званични сајт фестивала: http://russia2017.com/

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12