2017

Поштоване студенткиње и поштовани студенти,

Филозофски факултет је покренуо серију активности са циљем унапређења положаја студената са хендикепом, а са жељом да заједно дођемо до системских решења. Стога вас позивамо да се укључите у предстојеће активности и да пружите подршку у уклањању друштвених и других баријера за студенте са хендикепом:

У периоду од 11 до 18 часова посетите хуманитарну акцију у холу Факултета. Изаберите неку од књига које су донирали ваши професори и узврaтите симболичном донацијом. Сва прикупљена средства од акције биће намењена набавци асистивне технологије која ће бити доступна за коришћење студентима са хендикепом на Филозофском факултету.

У 17 часова почиње трибина „Студенти са хендикепом у систему високог образовања“. Трибина се одржава у сали 108 (на првом спрату). Трајање трибине је од 17 до 18.30 часова.

Организатори акције: Комисија за студентска питања, Универзитетски центар за студенте са хендикепом и Синдикат запослених Филозофског факултета

2017

Центар за образовање наставника Филозофског факултета расписује јавни позив за програм образовања током читавог живота „Образовање наставника предметне наставе“. У прилогу се налази текст јавног позива у целини.

2017

Обавештење о пријави испита у јунском испитном року у школској 2016/2017. години налази се у прилогу.

2017

Студентска конференција „Теме у филозофији политике“ одржаће се у суботу, 20. маја 2017. године у 12 сати у сали 308 (трећи спрат Факултета).

2017

У складу са Правилником о oбезбеђивању квалитета и самовредновању на Филозофском факултету спроводи се истраживање о квалитету и условима студирања у коме учествују сви студенти. Ваше мишљење о укупном досадашњем искуству током студија (са наставним, ненаставним особљем, условима рада и слично) нам је од великог значаја, а резултати анкете биће искоришћени у унапређењу студија.

Анкета је у потпуности анонимна и може се попунити на адреси http://gama.f.bg.ac.rs/Login/Login.aspx од 15.05. до 30.05.2017. године.

2017

Студенти филозофије Филозофског факултета у Београду позивају на студентску конференцију „Теме у филозофији политике“ која ће се одржати у суботу, 20. маја 2017. године у 12 сати у сали 101.

2017

Социолошки клуб Вас позива на разговор о књизи Моћ графит-мурала аутора др Радомира Ђорђевића. О књизи ће говорити проф. др Радмило Петровић, доц. др Дејан Тубић и проф. др Петар Анђелковић.

Четвртак, 25. мај 2017. године у 18 часова, Институт за социолошка истраживања Филозофског факултета у Београду.

2017

Институт за етнологију и антропологију има задовољство да Вас позове на предавање у оквиру Антрополошке агоре. У четвртак 18. маја, у 16.00 часова у сали 508, др Владо Котник, с Универзе на Приморскем, Копар, одржаће предавање Грамофон, визуелност звука и терен.
Уводна реч: проф. др Драгана Антонијевић

2017

Клуб студената етнологије и антропологије КСЕА позива на пројекцију документарног филма Неђина кућа и разговор са ауторком Аном Оташевић у среду 17.5., од 20:15 у Амфитеатру Филозофског факултета.

Неђина кућа је филм о незнаном јунаку нашег доба који сам против свих води борбу против неправде која је учињена његовом народу. Неђо је Ром са Косова чија је породица збегла 1999. године. У Стразбуру, седишту европских институција, бори се против заборава који брише трагове о догађајима који су заувек променили њихове животе. Од када се први пут суочио са призором спаљене куће у ромској махали, Неђо не одустаје од портаге за онима који су одговорни за изгон његове породице и сународника. Његов непријатељ је НАТО, а његово оружје је камера са којом већ осамнаест година бележи нестајање породичне историје на Косову. Решен је да истраје, упркос равнодушности европских институција и претњама које стижу издалека.

Неђина кућа је филм о егзилу, о борби за правду и храбрости појединца да се супротстави систему - о борби која је постала смисао Неђиног живота.

Филм је премијерно приказан на 64. Мартовском фестивалу.

Након пројекције, следи разговор са ауторком Аном Оташевић.

Дођите и прикључите се несвакидашњој филмској авантури.

Видимо се!

Ана Оташевић је новинар, дугогодишњи дописник из Француске. Светску књижевност и теорију књижевности је завршила на Филолошком факултету у Београду, а школовање наставила у Француској. Магистрирала је на Институту за геополитику Универзитета Париз 8, а мастер студије из филмске режије и продукције окончала на Сорбони. Режирала је више кратких филмова у француској продукцији. Неђина кућа је њен први дугометражни документарни филм, на коме је радила са коаутором из Француске, Луком Туом. У српском делу екипе за слику је задужен Никола Мајдак, а за звук Владимир Јанковић Слонче.

2017

Позивамо вас на предавања која ће у уторак, 16. маја од 17 сати у свечаној сали Филозофског факултета одржати професори из Велике Британије:

Erica Burman (University of Manchester): The child as method
Ian Parker (University of Manchester, University of Leicester): Ethics and the Psy-complex

У прилогу су кратке биографије предавача и апстракти предавања.

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15