2017

Од 13. до 28. фебруара 2017. године обавиће се упис у наредну годину студирања за студенте докторских студија. Све информације о упису можете пронаћи на http://www.f.bg.ac.rs/studenti/upis

2017

Зимска радионица „Јеврејска уметност и традиција“, коју организује Одељење за историју уметности и Центар за студије јеврејске уметности и културе на Филозофском факултету у Београду, одржаће се десету годину заредом од 06. до 11. марта 2017. године. Циклусе предавања у оквиру овогодишње јубиларне радионице одржаће гостујући професори и њени утемељивачи, проф. др Мирјам Рајнер са Универзитета Бар-Илан у Израелу, проф. др Рудолф Клајн са Универзитета Сент Иштван у Будимпешти, и проф. др Елиезер Папо са Универзитета Бен Гурион дел Негев у Израелу. Поред истакнутих страних стручњака, у оквиру радионице предавања ће држати професори Одељења за историју уметности као и рабин Исак Асијел, гостујући предавач од почетака овог академског програма.

Зимска радионица намењена је студентима хуманистичких и друштвених наука београдског универзитета, заинтересованим за културну историју јеврејског народа, са нарочитим освртом на визуелну културу, књижевност и религију Јевреја. Курсеви и појединачна предавања имају за циљ да полазнике упознају са различитим феноменима и концептима из домена јеврејске уметности и традиције. У оквиру радионице предвиђена је посета богослужењу у београдској синогоги Сукат Шалом, обилазак Јеврејског историјског музеја као и стручно вођење кроз простор некадашњег логора Старо сајмиште.

Пријаве за радионицу отворене су до 05. марта 2017. године.

Више информација можете пронаћи у рубрици Међународна сарадња - Радионице, конференције, летње школе (www.f.bg.ac.rs/medjunarodna_saradnja/radionice)

2017

Коначне ранг-листе кандидата за упис на докторске студије налазе се у рубрици За будуће студенте – Докторске - ранг-листе (http://www.f.bg.ac.rs/buduci_studenti/doktorske_liste).

Информације о упису кандидата се налазе у прилогу.

2017

Обавештавамо вас да су објављени ERASMUS+ конкурси за размену
• у пролећном семестру на Универзитету у Aкирејри (Исланд)
• у jeсењем семестру на Универзитету у Приморској
• у jeсењем семестру на Хумболт универзитету у Берлину
• у jeсењем семестру на Универзитету у Бечу
• у jeсењем семестру на Универзитету у Хелсинкију
• у jeсењем семестру на Универзитету у Загребу
• у jeсењем семестру на Универзитету у Гизену
• у jeсењем семестру на Универзитету у Грацу
• у jeсењем семестру на Међународном психоаналитичком универзитету у Берлину (IPU, Berlin)
• у jeсењем семестру на Универзитету у Сплиту
• у jeсењем семестру на Универзитету у Хајделбергу
• у jeсењем семестру на Универзитету у Бамбергу

Више информација можете пронаћи у рубрици Међународна сарадња – Конкурси, на http://www.f.bg.ac.rs/medjunarodna_saradnja/konkursi

2017

Обавештење о пријави испита у фебруарском испитном року у школској 2016/2017. години налази се у прилогу.

2017

Позив за учешће на једнодневној студентској пракси "Новија архитектура Београда" налази се у прилогу.

2017

Прелиминарнe ранг-листе за упис на докторске студије налазе се у рубрици За будуће студенте – Докторске - ранг-листе (http://www.f.bg.ac.rs/buduci_studenti/doktorske_liste).

Драга колегинице / Драги колега,

Позивам Вас на свечану доделу диплома која ће се одржати у петак 27. јануара 2017. године у 13.00 часова у амфитеатру „Георгије Острогорски“.

Молимо Вас да са собом неизоставно понесете личну карту или пасош како бисмо свечану доделу диплома обавили на ваљан начин и обострано задовољство.

Радујући се нашем предстојећем сусрету,

Декан Филозофског факултета
Проф. др Војислав Јелић

У прилогу се налази списак колегиница и колега који су студирали по болоњском систему који могу преузети своју диплому 27. јануара. На првих осам страна су наведени студенти основних студија, док од девете стране почиње списак студената мастер студија.

Колеге које су студирали по старим програмима о додели су обавештени позивницом и зато се не налазе на овим списковима.

Драга колегинице / Драги колега,

Позивам Вас на Светосавску прославу која ће се одржати у петак, 27. јануара 2017. године на Филозофском факултету.

Програм прославе:
11.00 – обред (свечана сала „Драгослав Срејовић“)
13.00 – свечана додела диплома (амфитеатар „Георгије Острогорски“)

Радујући се нашем предстојећем сусрету,

Проф. др Војислав Јелић
Декан

2017

У прилогу се налази додатни списак колегиница и колега који могу преузети своју диплому у петак 27. јануара 2017. године у 13.00 часова у амфитеатру „Георгије Острогорски“.

Молимо вас да на свечану доделу понесете личну карту или пасош.

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10