2018

У складу са Правилником о студентском вредновању наставе и педагошког рада наставника Филозофског факултета и са Правилником о студентском вредновању педагошког рада наставника и сарадника Универзитета у Београду, студентско вредновање педагошког рада наставника и сарадника за јесењи семестар академске 2018/2019. године биће спроведено у периоду од 10.12.2018. до 21.12.2018. године.

Мирјана Адамовић, с.р.
Председница Комисије
за обезбеђивање
квалитета и самовредновање

2018

Пријемни испит за упис на докторске студије филозофије биће одржан у петак, 14. децембра 2018. године у 13 сати у просторијама Српског филозофског друштва (ФДС; међуспрат између првог и другог спрата Филозофског факултета).

Поред општих услова конкурса, кандидати су у обавези да уз конкурсну документацију приложе мотивационо писмо које ће бити основ за разговор са кандидатима. Мотивационо писмо треба да садржи мотиве уписа докторских студија филозофије и области интересовања кандидата.

Мотивационо писмо треба да буде дужине једне стране, прореда 1,5, фонт Times New Roman, величина 12.

2018

Расписује се Конкурс за доделу 4 (четири) награде Задужбине Ђоке Влајковића за најбољи научни рад младих научних радника Универзитета у Београду, са групације:
- природно-математичких наука,
- техничко-технолошких наука,
- медицинских наука и
- друштвено-хуманистичких наука.

Више о томе у прилогу вести.

2018

Драге будуће колегинице и колеге,

Позивамо вас да нам се придружите на зимском издању Отворених врата које организујемо за вас у четвртак 13. децембра на Филозофском факултету у Београду! На првом спрату факултета сачекаће вас студенти и студенткиње од којих можете да сазнате све важне информације у вези са пријемним испитом, студијским програмом и студентским животом на филозофији, социологији, класичним наукама, археологији, психологији, историји, андрагогији, педагогији, историји уметности и етнологији и антропологији.

Отворена врата су, такође, одлична прилика да упознате будуће колеге, зграду Филозофског факултета који се налази у центру Београда, распитате се о активностима студентских клубова, разбијете митове у вези са пријемним испитом и потом лакше решите дилему у вези са избором студија. Чекамо вас спремни да одговоримо на сва ваша питања, а до тада нас пратите на сајту, инстаграму и фејсбуку.

Видимо се на Филозофском!

2018

Национална конференција Сједињене Америчке Државе у друштвеним и хуманистичким наукама у Србији, коју организују Филозофски факултет и Институт економских наука у Београду уз помоћ Амбасаде САД у Србији, биће свечано отворена у свечаној сали Филозофског факултета у четвртак 6. децембра. Други дан конференције одржаће се на Институту економских наука. Програм конференције можете наћи у прилогу вести.

2018

У четвртак, 6.децембра, са почетком у 13 часова, у учионици 410, одржаће се интерни скуп Одељења за археологију под називом "Repetitio archaeologiae" - представљање радова наставника и истраживача Одељења за археологију изложених на научним скуповима одржаним у иностранству током 2018. године. Програм скупа је у прилогу.

2018

Лабораторија за експерименталну психологију вас позива на трибину са темом "Неолитска Винча – повратак у почетак", о којој ће говорити Драган Јанковић (Музеј града Београда, кустос на локалитету Бело брдо у Винчи).

Трибина ће се одржати у четвртак 6. децембра у 15 часова у просторијама Лабораторије за експерименталну психологију на Филозофском факултету у Београду (сутерен).

Нов

Драге колеге и колегинице,

Због великог интересовања за акцију Проследи књигу, Клуб студената педагогије вас обавештава да ће акција прикупљања књига бити продужена и током следеће две недеље. Књиге можете донети понедељком (3. и 10.12.) од 13 до 16 часова и четвртком (6. и 13.12.) од 11 до 14 часова у просторије Института за педагогију и андрагогију (6. спрат).

За више информација пратите нас на https://www.facebook.com/KlubStudenataPedagogije или путем мејла ksp@hotmail.rs.

Нов

2018

Са великим задовољством вас обавештавамо да је током хуманитарне акције за прикупљање донација УНИЦЕФ-у поводом Светског дана детета, коју је Филозофски факултет организовао 20. и 21. новембра 2018, прикупљено 79.095,00 динара.

Захваљујемо свима који су донирали књиге, студентима волонтерима и Клубу студената педагогије. У прилогу вести можете наћи и захвалницу која је стигла из УНИЦЕФ-а.

Овим путем желели бисмо да упутимо позив студентима, наставницима, сарадницима и пријатељима Филозофског факултета да донирају књиге и у току године, како бисмо наставили са традицијом организовања хуманитарних акција. За преузимање књига (стручних, романа, стрипова, књига за децу…) у току године можете се обратити на мејл mila.bakic@f.bg.ac.rs.

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10