2017

У складу са Правилником о студентском вредновању наставе и педагошког рада наставника Филозофског факултета и са Правилником о студентском вредновању педагошког рада наставника и сарадника Универзитета у Београду, студентско вредновање педагошког рада наставника и сарадника за пролећни семестар академске 2016/2017. године биће спроведено у периоду од 15.05. до 26.05.2017. године.

Мирјана Адамовић, с.р.

Председница Комисије
за обезбеђивање квалитета
и самовредновање

2017

У складу са Правилником о oбезбеђивању квалитета и самовредновању на Филозофском факултету вредновање управљања и организације рада за све наставнике и сараднике Филозофског факултета биће спроведено у електонској форми у периоду од 15.05. до 30.05.2017. године.

2017

У складу са Правилником о oбезбеђивању квалитета и самовредновању на Филозофском факултету спроводи се истраживање о квалитету и условима студирања у коме учествују сви студенти. Ваше мишљење о укупном досадашњем искуству током студија (са наставним, ненаставним особљем, условима рада и слично) нам је од великог значаја, а резултати анкете биће искоришћени у унапређењу студија. Анкета је у потпуности анонимна и биће спроведена у електронској форми у периоду од 15.05. до 30.05.2017. године.

2017

Лабораторија за експерименталну психологију вас позива на трибину са темом „Connectivity in the Mental Lexicon: Some Implications for Morphological Theory and Typology“, о којој ће говорити Andrea D. Sims (The Ohio State University, USA).

Трибина ће се одржати у четвртак 13. априла у 15 часова, у просторијама Лабораторије за експерименталну психологију на Филозофском факултету у Београду (сутерен Факултета).

У прилогу се можете детаљније информисати о садржају трибине.

2017

Трибина: Историјска позадина филма „Монтевидео“ у организацији Клуба студената историје „Острогорски“ одржаће се 12. априла у 20 часова у амфитеатру „Георгије Острогорски“. Гости на трибини ће бити глумац и редитељ Драган Бјелогрлић и проф. др Радина Вучетић.

2017

Обавештавамо вас да Институт за педагогију и андрагогију Филозофског факултета Универзитета у Београду реализује програме стручног усавршавања у подручју образовања одраслих за извођаче програма образовања одраслих. Информације о програмима можете пронаћи у прилогу.

2017

Обавештење о пријави испита у априлском апсолвентском испитном року у школској 2016/2017. години налази се у прилогу.

2017

XIX Светски фестивал омладине и студената одржаће се од 14. до 22. октобра 2017. године у Руској Федерацији (Москва/Сочи) уз подршку Уједињених нација и државе домаћина и окупиће преко 20.000 младих из око 150 земаља света.

Званична промоција Фестивала одржаће се у четвртак 13. априла са почетком од 20.15 часова на Филозофском факултету у Београду (учионица бр. 101 на I спрату).

На промоцији ће говорити:
проф. Антонела Бијелић, члан Националног комитета за припрему делегације из Србије
Антон Граблин, члан Националног комитета за припрему делегације из Србије
мр Јевгеније Дјомин, шеф Oдељења за питања културе, спорта и омладине Руског дома у Београду

Званични сајт фестивала: http://russia2017.com/

2017

Награду „Андреј Митровић“ за најбољи мастер рад одбрањен на Катедри за Општу савремену историју за 2016. годину добио је Владимир Војиновић за рад на тему „Суочавање са прошлошћу: Компаративна анализа послератне и постхладноратовске генерације“.

Свечано уручење награде је у четвртак 13. априла 2017. године у 11:30 часова у свечаној сали Филозофског факултета у Београду (I спрат).

Катедра за Општу савремену историју и породица Митровић

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7